Ні для кого не секрет, що дітей краще навчати за допомогою ігор, адже це найкраще дитяче заняття. Тому якщо для вас важливо навчити свою дитину поводитися з грошима, правильно їх розподіляти і витрачати, то зробіть це за допомогою ігор. Навіть шестирічні-восьмирічні діти краще засвоять знання в процесі гри, хоча вже розрізняють поняття гри й навчання.

Настільні ігри — кращий учитель. Існує безліч економічних ігор. Різноманітні «Монополії», «Менеджери», «Фермери» і «Бізнесмени» чудово підходять для гри з шестирічками, а що говорити вже про старших дітей! Ці ігри з категорії сімейних, тому цікаво грати в них буде всім членам родини.

«Сімейний бухгалтер»

 Можливо, для шестирічок ще надто складна, але для старшої дитини не важко обліковувати родинні витрати. Призначте дитину сімейним бухгалтером, подаруйте зошит для записів і конверт для чеків. Разом із дитиною ведіть облік витрат на основі чеків і звітів членів родини. Наприкінці місяця підбийте підсумки, скільки грошей витратила родина. Така гра вимагає дисциплінованості від усіх учасників, але стане корисним досвідом.

«Шукаємо скарб»

По всьому домі слід розкласти монети різного номіналу. Дитині необхідно шукати, орієнтуючись на підказки дорослих або на карту. Можна обмежити час пошуку, особливо якщо участь бере кілька дітей. Коли монети знайдені, дитина повинна порахувати всю суму грошей. Таким чином діти швидше засвоюють основи лічби і значення різних монет.

«Обери подарунок»

Чудова гра напередодні свят. Повідомте дитині, що слід купити подарунки для родичів, витративши певну суму грошей. Визначте умови. Наприклад, скажіть, що подарунок потрібен для дідуся, який полюбляє рибалити, тому слід купити щось, що знадобилося б йому в цій справі; для сестри — придбати подарунок її улюбленого кольору і такий, що підійшов би для навчання; для брата — найсмачнішу цукерку чи солодощі. Усю суму варто поділити порівну на три частини. Дитина зітнеться з труднощами поділу. Допоможіть їй правильно розподілити кошти.

«Домашній міні-банк»

Ця гра допоможе навчити економити і накопичувати гроші, особливо якщо дитина ще не має власної скарбнички. Запропонуйте малюкові створити свій «міні-банк». Нехай це буде спеціальна скринька, у якій зберігатимуться дрібні гроші.

Запропонуйте всім членам родини здавати дрібні гроші в цю скриньку. Обговоріть із дитиною, куди можна витратити накопичену суму. Поясніть, що це має бути річ корисна для всієї родини, а не лише для дитини, наприклад, предмет інтер’єру чи побутовий прилад. Так дитина навчиться відповідати за добробут усієї родини. Щоб малюкові було цікавіше грати роль банкіра, повідомте йому, що він теж матиме певний відсоток від заощаджень — 5–10 %. Ці гроші будуть власністю дитини.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: