Справді голодна чи їй просто нудно?

Напевно кожен по собі знає, коли сумно чи погано, рука так і тягнеться до солоденького, чи солоненького — це вже справа смаків. Факт один — ми не голодні, у такі моменти нами володіють емоції. Діти ж, дотримуючи прикладу дорослих, починають робити те саме. І як же зрозуміти, чи дійсно дитина хоче їсти, чи вона просить солодощі, аби задовольнити якість глибші внутрішні потреби?

По-перше, якщо дитина часто просить перекусити, перегляньте раціон харчування, можливо, вона недоотримує необхідних речовин. Ще один показник «реального» голоду, якщо перед цим дитина з’їла замало, або якщо вона взагалі їсть маленькими порціями. Тоді, можливо, додатковий корисний перекус виправить ситуацію.

Якщо харчування збалансоване і ви турбуєтесь, чи не бентежать дитину якісь приховані проблеми, то проаналізуйте декілька пунктів.

  1. Як часто дитина відчуває нудьгу, стрес, втому, гнів, образу, самотність, невпевненість, щастя?
  2. Чи їсть вона поза прийомами їжі?
  3. Чи «хапає» вона щось із їжі, щоразу заходячи на кухню?
  4. Чи робите ви з їжі винагороду: солодощі, якщо дитина добре поводиться?
  5. Ви завжди купуєте смачненьке, заходячи в крамницю?

Якщо більшість відповідей на ці запитання позитивні, то такі звички можуть призвести до зайвої ваги у дитини. Якщо проблема у звичках — перегляньте їх. Якщо справа у емоціях — доведеться попрацювати більш зосереджено.

Що робити, якщо дитина постійно просить їсти?

Якщо ви підозрюєте, що дитина часто їсть від нудьги, запропонуйте цікаве заняття, від якого вона не відмовиться.

  • Танці;
  • гра у футбол;
  • прогулянки із собакою;
  • ліплення або малювання;
  • їзда на велосипеді;
  • догляд за рослинами.

Проводьте більше часу разом. Діти часто «заїдають» брак батьківської уваги, любові, тепла. Більше про емоції дитини та їхній вплив ви можете дізнатися з книги Марії Малихіної «Дитина у світі емоцій».

Звісно, пам’ятайте про власний приклад. Якщо ви самі полюбляєте перехопити щось, пробігаючи повз кухню, то і в дитини сформується схожа звичка. Діти — це наше відображення.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: