Можливо, у вашої дитини відносно спокійний характер, вона не схильна до частих та бурхливих істерик чи раптових змін настрою… Але водночас самозаглиблена, не дуже активна і не любить змін у звичному розкладі? Це ознаки темпераменту флегматика.

Нервові системи людей так само різні, як кольори очей та зріст. У флегматиків психічні процеси збудження та гальмування врівноважені, психіка хоча і сильна, але інертна, малорухлива. Такі люди — наполегливі трудівники; на події реагують стримано, не прагнуть до великої кількості нових вражень. Без належного виховання дитина ризикує стати лінивою та апатичною.

Компенсація негативних рис темпераменту

  •        Адаптація до нового. Час від часу знаходьте нові місця для прогулянок, відвідуйте з дитиною різні театри. Звертайте її увагу на цікаві особливості архітектури чи інтер’єру, збагачуйте її внутрішній світ враженнями.
  •        Швидкість рішень. Схильність флегматиків до обмірковування — гарна річ, але не у ситуаціях, що потребують швидких дій. Для тренування грайте з дитиною у рухливі ігри, де необхідно швидко орієнтуватися; попрохайте вихователя, учителя фізкультури залучати її до командних ігор.
  •        Міміка та жести. Зазвичай у флегматиків збіднена міміка, тому їм доречно вчитися висловлювати емоції не тільки словами, але й відповідним виразом обличчя, супроводжувати слова жестами.
  •        Гнучкість. Флегматики зазвичай добре засвоюють знання, але схильні використовувати одні й ті самі прийоми. Стимулюйте дитину шукати декілька варіантів виконання вправи, вигадувати альтернативні сценарії історій та подій у художніх творах.

Розвиток позитивних рис

Ø Акуратність та заглибленість. Ці сильні риси можна розвивати у відповідних гуртках: технічне моделювання, малювання або ліплення тощо.

Ø Аналітичність. Гра у шахи чи го, логічні настільні ігри чудово стимулюють аналітичні здібності дитини.

Хоча флегматики не схильні до активного спілкування, зазвичай їх поважають за витримку, розсудливість, надійність.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: