У старших класах перед школярами постають труднощі запам’ятовування вивченого матеріалу. Але вже не маленьких віршиків, а серйозних предметів із фізики, історії та літератури, де потрібно не просте зубріння рими, а аналізування та розуміння отриманої інформації.

Як допомогти синові чи доньці запам’ятовувати нові теми та згадувати вивчений матеріал? Що допоможе швидше приготуватися до екзаменів? Як це робити? Пропонуємо вашій увазі кілька порад.

    1. Потрібно завжди думати самостійно. Не можна бездумно заучувати інформацію, у прочитаному важливо знайти головну думку, бачити перехід до іншої, уміти аналізувати її та розуміти сутність.

    2. Потрібно освоювати підручник з олівцем та блокнотом. Укладайте свої конспекти, можна навіть придумати свої закони записів, скорочень, що будуть зрозумілі лише вам. До того ж вчені довели, що людина, яка постійно носить ручку чи олівець, здатна краще запам’ятовувати та правильно розподіляти свій час.

    3. Потрібно визначити правильну послідовність предметів під час вивчення. Не можна вивчати підряд схожі за структурою матеріали, адже попередня інформація у такому разі не запам’ятовуватися (наприклад, де є числа та формули чи навпаки параграфи, що містять факти і значний обсяг інформації). Це означає, що фізику не можна вивчати після математики, а історію — після літератури.

    4. Потрібно проводити асоціації. Тут слід спробувати кілька варіантів: хтось запам’ятовує перші літери певних речень (утворюється якась абревіатура, що дає можливість згадати про що йдеться в кожному реченні), а хтось проводить асоціації з учителем і часом, коли про це йшлося на заняттях, тоді згадує потрібне. Усе залежить від людини та її особливостей пам’яті.

    5. Потрібно завжди сідати вивчати матеріал у гарному настрої та робити перерви. Негативні емоції ніколи не допоможуть сконцентруватися. Тому сідати вивчати уроки чи екзамени можна лише заспокоївшись, інакше все марно. Уголос скажіть собі: «У мене все вийде! Я легко запам’ятовую нову корисну та важливу для мене інформацію!»  А також слід робити перерви — з’їсти морозиво чи шоколадку. Не забувайте про воду та свіже повітря.

Головна порада батькам — не примушувати ні до чого дитину. Підлітка потрібно зацікавити, разом спробувати освоїти нову інформацію, розповісти, як удавалося вам запам’ятовувати та готуватися до контрольних робіт.