Коли батьки починають ознайомлювати дітей з кишеньковими грошима, у багатьох постає питання щодо грошового заохочення школярика за гарні оцінки. Чи потрібно платити дітям за відмінну успішність у школі? Як дійти правильного висновку?

Щодо цього питання думки спеціалістів мають розбіжності. Частина психологів, прихильники західних колег, уважають, що гроші стимулюють дітей краще навчатися, гарно поводитися та різнобічно  розвиватися. Прихильники цієї думки вважають, що дитина повинна мати саме грошовий інтерес, аби змалечку привчатися заробляти гроші та мати свій, хоч і маленький, але капітал. За допомогою грошових заохочень діти краще починають навчатися та проявляти цікавість до предметів, особливо до тих, за які їм батьки платять кошти.

«Я заробляю?» чи «Я навчаюся?»

Більшість вітчизняних психологів упевнені, що дитині за гарні оцінки категорично не можна платити. Адже тоді зовсім змінюється принцип навчальної освіти. Від початку навчання першокласник мав на меті стати відмінником, найкраще навчатися та найбільше знати:

«Я старанно навчаюся, тому що я хочу мати вищий бал, хочу все знати, хочу отримувати з усіх предметів відмінно!»;

«Хочу буди відмінницею, хочу бути розумною!».

Наразі, якщо дитині запропонувати гроші за відмінну успішність, зміниться сенс навчання:

«Я старанно навчаюся, тому що я хочу отримати гроші. Мама пообіцяла мені, за кожен вищий бал — 50 гривень. Я зможу назбирати певну суму!»

У цьому випадку зовсім не йдеться про знання, зацікавленість в успішності — все упирається в гроші. Тоді самоціль школяра не здобуття знань, а отримання грошей!

Батьки звісно мають вирішувати самостійно — платити за оцінки чи ні. Хочете, щоб дитина не заробляла гроші, а заробляла оцінки, то краще відмовтеся від грошових заохочень за успішність у школі.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: