Ліплення — чудовий спосіб розвитку дрібної моторики, просторового мислення та творчих здібностей. Як захопити дитину цією справою? У цій статті ми зібрали цікаві ідеї для ліплення з разом із дитиною!

Існують два принципово різні способи ліплення — ви можете виліпити людину, тварину або предмет з одного шматочка пластиліну, як скульптор із глини, а можете «зібрати» його з окремих деталей — кульок, ковбасок, коржиків. Другий спосіб є простішим, але перший психологічно правильніший, адже людина або собака не збираються з деталей. Зате будь-яка техніка, посуд, меблі тощо чудово збираються з простих елементів.

Як займатися з дитиною? Обов’язково дайте їй спеціальну дошку, на якій вона ліпитиме, й одяг, якого вам не шкода. Починайте із найпростішого —морквина для зайчика, горішки для білочки. Не складно також ліпити фрукти — зелені й червоні яблука і груші, жовті лимони, оранжеві апельсини тощо, або зробити чашки і блюдця для лялькового столу.

Можна виготовити торт із темних і світлих коржиків — його цікаво розрізати на шматки. Легко зліпити гусеницю, сонечко. Складніше зробити машинку — це комбінація з кубиків (кабіна), пластинок (кузов) і коржиків: колеса, фари тощо.

Якщо дитина з певного моменту захопилася і почала ліпити самостійно, дайте їй спокій, нехай творить на радість собі й вам. Якщо дитина хоче ліпити тільки з вами, ось декілька ідей, що можуть вас надихнути:

  •        Візьміть аркуш кольорового картону і почніть створювати на ньому пластилінову країну. Наприклад, поставте будиночок (коробка, обліплена пластиліном, або зруб з пластилінових «колод» із картонним дахом), посадіть дерево (можна просто ввіткнути в пластиліновий горбик красиву гілочку), улаштуйте на подвір’ї пісочницю, колодязь, зробіть доріжки із жовтих смужок пластиліну, виліпіть дітей, які грають у м’яч, поруч з ними кішку, собаку, корову, клумби, город та інше — наскільки вистачить уяви. Таку країну можна створювати декілька днів поспіль.
  •        Аналогічно можна зліпити чарівний ліс, острів піратів, корабель у морі та дельфінів.
  •        Незвичайний пейзаж — місячний: на сріблястому тлі (фольга, кольоровий картон) кратери з білого і блідо-жовтого пластиліну, ракета, космонавти, місяцехід, літальна тарілка (антени із сірників) і маленький зелений інопланетянин, що виглядає з-за кратера.
  •        Зліпіть героїв улюбленої казки і розіграйте виставу.
  •        Візьміть яйце від кіндер-сюрпризу або непотрібну чашку, наклейте на цю основу пластилінові очі, ніс, рот і вуха. Поекспериментуйте з капелюшками, вусами, бородою, намистом тощо.