Сучасний ритм життя не дозволяє багатьом молодим мамам і татам проводити з дитиною стільки часу, скільки їм би хотілося. Вихід на роботу з декрету раніше, робочий графік, коли немає можливості вчасно забрати малюка з садка, безліч інших справ і турбот… Причин, чому батькам потрібен помічник, який наглядатиме за маленькою дитиною за їхньої відсутності, безліч. Варіантів зазвичай два: покликати бабусю або найняти няню. У чому переваги обох варіантів?  

Переваги бабусі

• Вона щиро любить дитину. Тому малюк буде оточений щирою турботою і теплом, завжди нагодований і тепло вдягнений.

• Вона готова витрачати максимум часу на допомогу, виховання та догляд. Звичайно,  трапляються винятки. Бабуся, яка погодиться доглядати онука, не буде годинами базікати по телефону, пробачить ваше запізнення і навіть допоможе з хатніми справами.

• Бабуся значно вигідніша для сімейного бюджету. Звісно, дякувати їй потрібно — нехай не грішми, але приємними дрібницями (цукерки, обновки та ін.). У кожному разі, це дешевше, ніж платити няні.

babushka

Переваги няні

• Няня доглядає дитину так, як того хочете ви. Бабусі мають власну думку, як треба годувати й одягати дитину, чого його вчити, які мультики  переглядати та ін. Це спричиняє нерозв’язні конфлікти поколінь. Із нянею все значно простіше. Власне на співбесіді ви можете дізнатися про її методи виховання, і вирішити, чи збігаються вони з вашими.

• Вона не передасть куті меду у випадку з проявами любові й ніжності. Хороша няня може симпатизувати дитині, навіть полюбити її. Однак про гіперопіку йтися не може. Усе буде без панібратства й сюсюкання — дітям це на користь.

• Няня зазвичай уже здобула профільну освіту, тому завжди стане в пригоді щодо питань здорового харчування, надання першої допомоги та ін.

babysitter

Звісно, дії няню слід контролювати, особливо спочатку. Зате з такою людиною легше домовитися, адже бабусі, врешті-решт, бажають організувати своє дозвілля в інший спосіб.

Для більшості чудовим варіантом догляду за дитиною може бути компроміс — почергово з малюком будуть і бабуся, і няня.

Однак майте на увазі — маму й тата не замінить ніхто. Тому помічник потрібен, але не забувайте проводити більше часу з дітьми.