Вода і пісок магічно впливають на дітей. Саме спекотного дня найкраще піти з дитиною на пляж, прихопивши пластмасове відро, іграшки, підстилку і холодну воду. Проте можна не лиш плескатися у воді і грати в піску. У цій статті ви знайдете поради щодо того, як розважити найменших і що можна запропонувати старшим дітям, які люблять гратись у воді. Ви побачите — довгий спекотливий день мине несподівано швидко, коли поруч є вода, а діти веселяться і розважаються.

Пiщана черепаха

Якщо ваша дитина коли-небудь бачила черепаху — живу чи на картинці, — їй сподобається ідея зробити її з піску. Спочатку пройдіть разом по пляжу і зберіть черепашки. Потім запропонуйте дитині виліпити велику черепаху з піску. Зробити це дуже просто. Великий овальний пагорб — тулуб, маленький горбок угорі — голова, опуклості з боків — ноги. Зліпивши тулуб черепахи, дитина може викласти його черепашками, які ви зібрали, і тоді в черепахи з’явиться панцир.

Заритий скарб

Позначте невеликий майданчик, на якому відбуватиметься гра. Один з вас ховає добре помітну мушлю або інший невеликий предмет, заривши їх неглибоко в пісок і розрівнявши це місце. (Ніхто не повинен підглядати.) Потім він повільно відлічує час, поки інший гравець або гравці протикають пісок паличкою, намагаючись знайти захований предмет. Діти можуть мінятися ролями, або нехай дорослий зариє декілька прметів, а діти відшукують їх.

Схопи монету

Якщо ваша дитина вміє плавати, вона охоче пірнатиме за різними предметами. Мідні монети зазвичай добре видно на дні басейну. А малюки із задоволенням ходитимуть по воді в маленькому дачному басейні і збиратимуть з дна різні предмети.

М’ячик у канавi

Біля краю води, де пісок рівний і вологий, вирийте невелику канавку, заздалегідь поклавши паралельно дві палиці на відстані тридцяти сантиметрів одну від одної. Сядьте біля протилежних кінців канавки і катайте по ній м’ячик одне одному. Спробуйте зробити канавку довшою, щоб перевірити, наскільки далеко ви зможете докотити м’яч. Змінюйте її конфігурацію так, щоб м’яч міг котитися швидше або долати перешкоди на своєму шляху.

Малювання крейдою

Готуючись до літнього сезону, не забудьте придбати крейду. Нехай ваша дитина разом із друзями малює крейдою на асфальтових доріжках у дворі. Дайте їм відро з водою, щоб вони могли змивати старі малюнки і робити нові. Якщо у дворі грають декілька малюків, розділіть місце для малюнків на великі квадрати, щоб у кожного «художника» було своє «асфальтове» полотно. Якщо дитина запитає: «Що мені намалювати?» — порадьте їй зобразити велетня якомога більшого зросту, сад, дерева, хмари і небо або надшвидкісну трасу, по якій мчаться легкові машини, вантажівки і навіть потяги. Поясніть малюкам, як грати в «класики», або навчіть яких-небудь інших ігор на свіжому повітрі, відомих вам з дитинства.

Бiльярд на пiску

Викопайте в піску шість ямок так, щоб вони утворили трикутник. Станьте так щоб перед вами була його основа з трьох лунок. Відійдіть на декілька кроків убік і киньте м’яч так, щоб він покотився у бік лунок. Ви виграєте три очки, якщо м’яч влучив у вершину трикутника; два очки — якщо він влучив у середні лунки і одне очко — за влучення в одну з трьох лунок в основі трикутника.

Золотошукач

Усі ми любимо знаходити скарби. Ви теж можете порадувати свого малюка пошуками якщо не золота, то принаймні міді. Для цього візьміть із собою на пляж сито або дрібну сітку і жменю монет. Поки дитина грає де-небудь поблизу, розкидайте монети у визначеному місці і присипте їх піском. Коли все буде готово, дайте малюкові сито, і нехай він «добуває золото».

Гра зi шлангом

Візьміть водопровідний шланг і відкрийте воду так, щоб вона текла рівним струменем. Запропонуйте дитині зробити декілька хоробрих вчинків. Нехай вона перестрибне через струмінь, висоту якого ви весь час збільшуєте. Потім нехай швидко пробіжить під струменем води. Пообертайте шлангом, щоб дитина змогла перестрибнути через водяне кільце. Потрясіть шлангом і подивіться, чи зможе малюк ухилитися від бризків. Коли дитина втомиться і вимокне, простеліть сухі рушники, і нехай вона гріється на сонечку.

Розфарбуй себе

Дістаньте садовий шланг, акварельні фарби, пензлики, і нехай дитина малює. Дозвольте їй розфарбувати себе так, як їй заманеться. Потім нехай змиє фарбу і почне все спочатку.

Кинь черепашку

Вирийте в піску ямку і влаштуйте змагання з метання черепашок. Накресліть лінію, за якою мають стояти гравці, і по черзі кидайте черепашки, намагаючись влучити в лунку. Кожен кидає по п’ять черепашок. Коли дитина опанує гру, поступово зміщуйте лінію далі від ямки. Інший варіант гри: встроміть у пісок палицю; нехай кожен гравець напише крейдою ініціали на своїй черепашці. Потім усі по черзі кидають з-за межі, намагаючись влучити якомога ближче до палиці.

Дивлячись у небо

Якщо на вулиці така спека, що важко рухатися, краще не робити цього. Розташуйтеся де-небудь у затінку і, лежачи поруч одне з одним, дивіться на небо, обговорюючи те, що бачите.

Картини на пiску

Розрівняйте і зволожте пісочну поверхню, і нехай дитина намалює на ній що-небудь паличкою або лозинкою. Виправляти помилки «художникові» дозволяється тільки впродовж однієї хвилини. Можна вчитися писати букви і цифри.

Мокрi вiдбитки

Робіть відбитки рук і ніг на мокрому піску. Сліди зникають досить швидко, і тому дитина може захопитись цією справою надовго. Ваш маленький пустун може залишати сліди у взутті різного розміру, засунувши ногу у відерце або натягнувши ласти.

Пiсочний замок

Допоможіть дитині побудувати з піску красивий замок. Підкажіть їй, які предмети треба знайти, щоб зміцнити цю складну конструкцію: наприклад, черепашки, камінчики, лозинки, палички від морозива і пляшкові пробки. (Перш ніж піти, не забудьте викинути усе це в урну або у сміттєвий бак). Якщо спочатку зробити фундамент — пісочну паску за допомогою відра, то потім на ньому можна споруджувати різноманітні надбудови за допомогою пластмасових чашок або коробочок від маргарину. Візьміть із собою на пляж багато різних предметів, відповідних для цієї мети. Якщо скласти усі ці предмети в сітку, то перш ніж піти, їх можна обполоснути, зануривши у воду разом із сіткою.