Як добре, що настала зима! Чистий сніжок, морозець, слизькі крижані гірки піднімають настрій! Сніг — це найголовніше! Можна стільки різноманітних ігор вигадати! І взагалі, зимові забави — це окрема тема.

Недаремно діти так люблять зимові прогулянки. Вранці Маруся прокинулася і здивувалася: чого це в кімнаті так світло? Підбігла до віконця й ойкнула. На вулиці все біле-біле. «Мамо, мамо! На вулиці сніг випав! А ми гуляти підемо? А санки візьмемо?

А сніговика будемо ліпити? А рукавиці дістанемо?» — поставила Маруся мамі безліч питань. Максимко теж снігу зрадів. Можна буде із хлопчиськами у дворі фортецю сніжну побудувати та у сніжки пограти. А Мишко ще не знав, зрадів він чи ні. Сніг з вікна на манну кашу був схожий, і Мишкові дуже було цікаво, солодкий він чи ні.

Обжени!

Поставте перед учасниками сніжні грудки однакового розміру. За сигналом гравці повинні котити свої снаряди до фінішу. Виграє той, хто першим пройде дистанцію (фінішує).

У різні сторони

А цей смішний конкурс потрібно проводити із санками. На санки сідають два гравці однієї команди. Але сідають вони… спиною один до одного. Завдання: якнайшвидше дістатися фінішу, відштовхуючись тільки ногами (один гравець їде обличчям до фінішу, інший — спиною).

тягнекмо-потягнемо

Тягнемо-потягнемо

Поставте пари санчат на відстані 3–4 метри. Два гравці сідають на них обличчям один до одного і беруть у руки мотузки санок суперника. Між санчатами креслять лінію. За сигналом гравці починають тягти мотузку на себе, допомагаючи собі ногами. Виграє учасник, що перетягнув суперника через рису на «свою територію».

Тепер на одні санчата сідають гравці різних команд. Завдання гравця, що сидить по ходу санчат,— перетнути фінішну риску. Завдання його суперника — не дати йому цього зробити. На виконання відводиться три хвилини.

Влучні стрілці

Якщо дітей багато, можна розподілити їх на команди. Накресліть на стіні вдома або на заборі мішені для кожної команди. А тепер нехай суперники починають укидати мішень сніжками. Бали нараховуються за кількістю сніжків, що влучили в мішень.

Найцікавіша зимова забава — ліплення сніговиків. Зі сніговиками теж можна вигадати безліч цікавих конкурсів. Наприклад…

snegovik

Чий сніговик вищий?

Дайте дітям завдання ліпити сніговиків. Ліпити можна поодинці, парами або командами. А у фіналі зміряйте, чий же сніговик виявився вищим за інших?

Штурм

На сніжному майданчику відзначте лініями два «міста» — на відстані 30–35 кроків один від одного. Розподіліться на дві команди. Гравці однієї команди будуть бігти, гравці іншої — «квацати» їх сніжками. «Бігуни» займають місто, капітан по черзі відправляє їх до іншого міста, а «квачі», стоячи з боків майданчика, намагаються влучити сніжками в тих, хто біжать. Кожне влучення — 1 бал. Коли всі перебіжать, порахуйте бали.

Потім команди міняються ролями. Отже, ця гра — своєрідне двоєборство: змагання на спритність і влучність.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: