Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Казка про маленький жовтий автобус

Маленький жовтий автобус щойно виїхав з гаража і мчав по гучних міських вулицях. Сьогодні автобус просто катався містом і освоювався на дорозі, а завтра в нього почнеться справжня робота! Він перевозитиме пасажирів у їхніх важливих справах. Увесь час, поки автобус жив у гаражі, він уявляв, як відкриватиме двері на зупинках і впускатиме в салон дорослих і дітей. Як пасажири купуватимуть квитки й, погойдуючись у кріслах, їхатимуть у його салоні…

І ось, нарешті, настав довгоочікуваний перший робочий день!

Вранці механік Микола Іванович перевірив кожний гвинтик у моторі маленького жовтого автобуса й, побажавши своєму підопічному удачі, відкрив перед ним ворота гаража. Щасливий новенький автобус виїхав у свій перший рейс. Він був дуже уважним, чемно відкривав двері на зупинках, випускаючи й впускаючи пасажирів.

Чекав, якщо хтось не встигав добігти до зупинки. Чесно кажучи, намагався догодити всім. Але раптом маленький жовтий автобус почув у салоні такі слова:

— Що ж це таке! Ми їдемо вже цілу годину! — обурювалася тітонька в червоному береті.

— Цей автобус так довго стоїть на кожній зупинці! — підтримав її чоловік із портфелем.

— Ми так усі спізнимося!

— Це просто неподобство!

— Ви тільки подивіться на годинник! — голосно заговорили всі пасажири.

Маленький автобус дуже засмутився. Адже він так старався, а пасажири залишилися незадоволеними. Тоді автобус вирішив поквапитися, щоб ніхто нікуди не спізнився. Він почав їхати швидше, менше часу стояв на зупинках, але знову почув на свою адресу неприємні слова.

— Що за неподобство! Чому автобус відправився раніше? Ви тільки подивіться на годинник! — кричали вслід автобусу обурені люди.

Утомлений і сумний, повернувся наш маленький автобус увечері в гараж. Механік Микола Іванович уже чекав на нього.

— Дядечко механіку, у мене нічого не вийшло. Всі пасажири були незадоволені.

— Чим? — здивувався Микола Іванович.

— Спочатку вони говорили, що я їду дуже повільно, а потім — що я їду дуже швидко. І всі радили мені подивитися на годинник! Що таке годинник?

— Годинник, маля, це прилад, що показує час. Усі автобуси повинні рухатися за маршрутом строго за часом.

І механік Микола Іванович розповів, що годинники бувають електронні й механічні. Він навчив маленький автобус користуватися цим чудовим приладом і навіть подарував точний механічний годинник! Другий робочий день минув у маленького жовтого автобуса просто відмінно! Всі пасажири вчасно приїхали на свої зупинки! Виявляється, дуже важливо вміти встановлювати час за годинником!

Дай відповіді на запитання

1. Де жив автобус?

2. Хто перевіряв справність маленького автобуса?

3. Чому були незадоволені пасажири?

4. Який годинник механік Микола Іванович подару- вав автобусу?Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!