Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Казка про вірність

Прочитайте її своєму малюкові та дайте відповіді на завдання в кінці. Це допоможе зробити прочитання казки двідчі кориснішим.

Посперечалися якось собака, кішка і  кінь, хто з  них найвірніший друг людини. Собака сказав:

— Споконвіку нас, собак, найвідданішими вважають. Хто хазяйський дім удень і  вночі охороняє? Хто перший кидається хазяїна рятувати? Недарма кажуть, що собака — найкращий друг людини.

Кішка нявкнула:

— Може, ти і  друг людини, але надто клопітно з  тобою! Тебе слід вигулювати кілька разів на день, та їси ти багато. Я, кішка,  — берегиня тепла і  затишку. Раніше люди, перш ніж до нової хати переселитися, кішку попереду себе пускали, а  вже потім самі заходили. Прикмета є  така: якщо кішка першою до будинку увійде, у  нім оселиться щастя. І  лікувати ми вміємо. Покладе нас хазяїн на хворе місце, ми зігріємо його своєю пухнастою шерсткою,  — дивись, і  здорова людина!

Тут кінь копитом ударив і  голосно заперечив:

— Не хваліться, вашу вірність не порівняти з  моєю  — найвірнішою кінською відданістю. Як ми тільки не служили людині: і  возили людей, і  лани переорювали, і  з поля бою поранених вивозили. Раніш у  кожної людини свій вірний кінь був, із яким вона ніколи не розлучалася.

Увечері повернувся господар. Він був засмучений. Його найкращий і  найвірніший друг цього дня поїхав далеко. Кінь, побачивши хазяїна, кинувся йому назустріч, уважно подивився в  його заплакані вічі та довірливо увіткнувся йому в  плече.

Собака поклав голову хазяїну на коліна та жалібно заскавчав, а  кішка, стрибнувши на плечі, постаралася зігріти пухнастою шерсткою.

Господар промовив, усміхаючись крізь сльози:

— Ах, ви мої милі вірні друзі. Як добре, що ви завжди поруч мене!

Він погладив їх, і  смуток у  його серці почав ущухати. Цієї миті собака, кішка та кінь забули про свою суперечку. Вони почувалися найвірнішими друзями людини.

З а в д а н н я

1. Розкажи про свого відданого друга.
2. Розкажи про вірність своїх хатніх тварин.
3. Розкажи, як ти піклуєшся про них.Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!