Прочитайте її своєму малюкові та дайте відповіді на завдання в кінці. Це допоможе зробити прочитання казки двідчі кориснішим.

Посперечалися якось собака, кішка і  кінь, хто з  них найвірніший друг людини. Собака сказав:

— Споконвіку нас, собак, найвідданішими вважають. Хто хазяйський дім удень і  вночі охороняє? Хто перший кидається хазяїна рятувати? Недарма кажуть, що собака — найкращий друг людини.

Кішка нявкнула:

— Може, ти і  друг людини, але надто клопітно з  тобою! Тебе слід вигулювати кілька разів на день, та їси ти багато. Я, кішка,  — берегиня тепла і  затишку. Раніше люди, перш ніж до нової хати переселитися, кішку попереду себе пускали, а  вже потім самі заходили. Прикмета є  така: якщо кішка першою до будинку увійде, у  нім оселиться щастя. І  лікувати ми вміємо. Покладе нас хазяїн на хворе місце, ми зігріємо його своєю пухнастою шерсткою,  — дивись, і  здорова людина!

Тут кінь копитом ударив і  голосно заперечив:

— Не хваліться, вашу вірність не порівняти з  моєю  — найвірнішою кінською відданістю. Як ми тільки не служили людині: і  возили людей, і  лани переорювали, і  з поля бою поранених вивозили. Раніш у  кожної людини свій вірний кінь був, із яким вона ніколи не розлучалася.

Увечері повернувся господар. Він був засмучений. Його найкращий і  найвірніший друг цього дня поїхав далеко. Кінь, побачивши хазяїна, кинувся йому назустріч, уважно подивився в  його заплакані вічі та довірливо увіткнувся йому в  плече.

Собака поклав голову хазяїну на коліна та жалібно заскавчав, а  кішка, стрибнувши на плечі, постаралася зігріти пухнастою шерсткою.

Господар промовив, усміхаючись крізь сльози:

— Ах, ви мої милі вірні друзі. Як добре, що ви завжди поруч мене!

Він погладив їх, і  смуток у  його серці почав ущухати. Цієї миті собака, кішка та кінь забули про свою суперечку. Вони почувалися найвірнішими друзями людини.

З а в д а н н я

1. Розкажи про свого відданого друга.
2. Розкажи про вірність своїх хатніх тварин.
3. Розкажи, як ти піклуєшся про них.