Погляньте на свого малюка. Він уже самостійний, уміє рахувати, не соромиться спілкуватися з дорослими. Може, він уже спроможний сам скупитися в магазині? Відчуваєте тривогу, коли уявляєте, як ваша дитина сама йде за покупками? Уважаєте, ще зарано? Однозначної відповіді дати не можна, оскільки в Україні не існує закону, що забороняв би вільне переміщення вулицею дитини будь-якого віку. Отже, батьки самі відповідають, коли їхня дитина може самостійно ходити до магазину.

Що повинна знати і вміти дитина, ідучи до магазину? Ваш малюк обов’язково повинен знати основи лічби. Ви, звісно, можете заперечити, що можна дитині дати точну суму грошей. Але малюк повинен робити покупки усвідомлено і розуміти, що таке ціна. Так, можна було б припустити, що відпускати дитину за покупками потрібно не раніше семирічного віку, тобто коли малюк уже навчається у школі. Але деякі діти можуть лічити вже і в 5 років, а всі, хто проживає у великому місті, навряд чи погодяться з тим, що в такому ранньому віці ходити за покупками безпечно для дитини. І вони теж матимуть рацію. Отже, необхідно зважати на вміння дитини поводитися з грошима і на місцевість, де ви проживаєте: чи доведеться малюкові перетинати проїжджу частину, чи далеко знаходиться сам магазин від вашого дому?

1343718967_pictures

Чому варто відпускати дитину саму за покупками? Ми, батьки, хвилюємося за своїх дітей постійно, але часто ці хвилювання є марними. Відпускаючи дитину саму до магазину, ми лише сприяємо розвитку її самостійності. По-перше, це підвищить самооцінку малюка. Купівля необхідних товарів  виховує відчуття відповідальності, а ще — уміння спілкуватися з дорослими. З часом дитина зможе навчитися порівнювати ціни і шукати вигідні пропозиції. Для цього можна давати їй на покупку більшу суму грошей, щоб отримуючи решту, малюк зміг витратити її на власні потреби, наприклад, або ж відкласти до скарбнички. Цілком корисні вміння, чи не так?

Чим ми ризикуємо, відпускаючи малюка за покупками? Звісно, малюк повинен уміти поводитися на вулиці та на дорозі. Що станеться в разі недотримання елементарних правил, уважаю, пояснювати не варто. Дитина повинна вміти поводитися зі сторонніми людьми, оскільки час зараз складний і натрапити на усіляких «нехороших дядь і тьоть» надто просто. Навіть якщо магазин знаходиться поруч із домом, подбайте про те, щоб малюк знав напам’ять своє ім’я і прізвище, а також домашню адресу. Ситуації бувають різними.

Можливо, прочитавши цю статтю, ви не зробили для себе якогось відкриття, але впевнена, тепер кожен зможе дати відповідь на запитання: «Коли ж уже можна відпускати свою дитину саму за покупками?».