Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Коли у батьків різняться погляди на виховання: що робити?

Якщо хтось із батьків суворо вимагає дотримувати правил, а хтось ні, дитина дуже швидко вчиться користуватися цим. Інша небезпека в тому, що малюк прагне бути хорошим для всіх оточуючих. А як йому всім догодити, якщо вимоги найближчих людей різняться? Це провокує тривожність. До того ж розбіжності між батьками подекуди стають приводом для сварки, що також не гармонізує атмосферу. Як же виробити єдині, міцні правила у сім’ї?

Ø Поважайте погляди одне одного. Можливо, ви і ваш чоловік виросли у сім’ях з дуже різним укладом. Різні традиції виникають через різні умови життя, і вам слід виробити щось третє з вашого досвіду та досвіду партнера. У будь-якому разі поряд з вами людина, яку ви кохаєте, отже, поважайте і її погляди.

Ø Розподіліть обов’язки з виховання, зважаючи на особливості характеру. Розбіжності між батьками можуть виникати через різні темпераменти, бо там, де запальний тато-холерик бачить двійку та хапається за ремінь, мама-сангвінік з гумором допомагає вивчити незрозумілий матеріал.

Ø Цивілізоване обговорення корисне для дитини. Нівелювати абсолютно всі дрібні розбіжності не варто. Дозволити їсти булочку на вулиці чи ні? Це не привід для сварки. Якщо дитина бачить спокійне обговорення питань між батьками, вона і сама вчиться гнучкості в спілкуванні.

Ø За неможливості компромісу — дистанціюйтеся. Досягти згоди з дідусями та бабусями буває важче: вони схильні вважати себе досвідченішими, але не стежать за відкриттями у психології та педіатрії. Якщо ваші обурення щодо занадто жирного меню не беруть до уваги, краще просто не залишати дитину з доброю, але непохитною бабусею. Ви не перевиховаєте старше покоління.

Ø Якщо ви не можете дійти згоди з другою половинкою, зверніться до спеціаліста. Інколи проблему не видно зсередини. Сімейний психолог — дуже корисний варіант для пар, які сваряться часто і бурхливо, але не можуть знайти компроміс.Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!