Вашій дитині 3 роки? Дитина репетує під час кожного зауваження, реагує гнівливо, обурюється, кричить, або навіть б’ється? Вітаємо, у вас здорова дитина, у якої формується характер і особисте «Я». Інколи криза 3-х років триває й до 4-х, або під час виховання з’являються ідентичні «напади» на малюка. Батькам потрібно набратися терпіння, проявити мудрість — і все буде гаразд!

1. Батьки, зрозумійте, що впертість трирічної дитини, її гнів, погана поведінка — це все дуже швидко мине, не триватиме вічність.

2. Батьки, зрозумійте, що малюкові також складно. Це можна порівняти з процесом пологів, відчуттям страху малюка під час народження. Запам’ятайте, що подібне повториться з вашою дитиною в підлітковому віці.

3. Батьки, знайте та запам’ятайте, що діти завжди беруть приклад із мами й тата. Тому стежте за собою, своїми вчинками та особливо мовленням. Аби не почути від дитини свої слова: «Як ви дістали ви мене! Зараз як вдарю по попі!».

4. Батьки, зрозумійте, що дитяче «ні» — це формування особистості! Потрібно якоюсь мірою радіти цьому, якомога частіше намагатися переводити все на жарт.

5. Батьки, не забувайте, що ви вже стали дорослими. Поводьтеся як адекватні дорослі! Не потрібно вдавати із себе жертву, або агресивно реагувати на поведінку трирічної дитини.

6. Батьки, налаштовуйте взаємини з дитиною за принципом тренера, учителя чи спаринг-партнера. Інколи намагайтеся ставитися до малюка, як до не свого, нерідного, начебто це сусідський хлопчик чи дівчинка. Це допомагає поглянути на ситуацію іншим об’єктивним поглядом.

7. Батьки, зрозумійте, що ваша дитина повинна відчувати вашу любов і бути впевненою в тому, що на ваші спільні стосунки жодним чином не вплине її погана поведінка.

8. Батьки, повірте, робити щось спеціально, аби позлити маму чи тата, а також маніпулювати дитина ще не вміє, але згодом, десь у років 6–7 дитина опанує це вміння.

9. Батьки, згадайте фразу мультиплікаційного героя Карлсона: «Спокій, лише спокій!», вона як завжди доречна в усіх ситуаціях у вихованні дітей.

10. Батьки, не забувайте, що найбільший «недолік» малюка в тому, що він дуже швидко виросте. Діти у віці 3–4 роки найцікавіші та наймиліші, пам’ятайте, що крім поганої поведінки є безліч позитивних моментів, сконцентруйтеся на них.

Незабаром ви сумуватимете за вашим маленьким зайчиком і згадуватимете лише позитивні хвилинки. Не забувайте про це, коли черговий раз захочеться накричати на малюка, або не зможете стримуватися від бажання відлупцювати його!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: