Дитина має займатися спортом! Але батькам слід розуміти, не всі діти стануть зірками футболу, боксу чи тенісу. Тому потрібно розумно дивитися на речі та обирати спортивну секцію для дитини — не за принципом: «Відведу його на плавання, у мене не вийшло, у сина все вийде! Я завжди мріяв, аби моя дитина стала видатним спортсменом!» Спортивну секцію варто обирати за бажаннями та фізичними можливостями дитини. Як це зробити?

1. Здавайте свою дитину на спортивну секцію після 3 років. Адже організм дитини зміцніє, коли їй виповнюється 6–7 років. Не поспішайте, головне — не нашкодити.

2. Спостерігайте за своєю дитиною змалечку. На який саме спорт дитина звертає найбільше уваги, коли бачить його по телевізору, або в реальності на якихось змаганнях чи спортивному заході. Показуйте їй самі відео зі спортивними іграми. Малюк обов’язково зацікавиться конкретним видом спорту.

3. Зверніть увагу на територіальне розташування спортивної секції. Дуже добре, якщо спортклуб (спортивна зала чи інше спеціальне приміщення), де проходять заняття, розташований поряд із домом. Іноді саме через батьків чи бабусь дитина припиняє відвідувати спортивні заняття, адже родичі не хочуть далеко возити дитину, тому заняття доводиться припинити.

4. Обирайте спортивну секцію, ураховуючи стан здоров’я дитини. Не варто ігнорувати вказівки лікарів: «Спорт вашій дитині протипоказаний!» Проте зовсім відмовлятися від спортивних занять не слід, адже завжди можна дібрати заняття, що підійдуть саме ваші дитині. Астматикові, наприклад, радять займатися плаванням, а дитині з підвищеною вагою підійде дзюдо.

5. 16Ураховуйте бажання дитини. Ваша дитина постійно повертається з тренування засмученою, в поганому настрої, не розмовляє та неохоче йде на чергове тренування. Поспілкуйтеся з нею, дізнайтеся причину, не змушуйте силоміць відвідувати заняття — нічого гарного з цього все одно не вийде. Зважайте на будь-яке рішення дитини, навіть, якщо вона взагалі не хоче займатися спортом, а мріє про музику!

Будьте мудрими батьками, спорт допомагає перебувати в гарній фізичній формі, розвиває вольові якості характеру дитини. Тому звісно обрати спортивну секцію для дитини не зайве. Ретельно обирайте вид спорту та обов’язково враховуйте бажання дитини.