Уміння готувати для дитини не завадить, навіть хлопчикам. Це може знадобитися, коли випускники їдуть навчатися в інше місто та мешкають у гуртожитку. Дуже часто ті, хто не вміють приготувати собі банальної каші, в перші ж місяці навчання псують собі шлунки, можуть заробити гастрит й інші хвороби системи травлення.

Звісно, існують такі студенти, які вміють куховарити самостійно. Але зазвичай, максимально, що може приготувати студент — це яєчня та бутерброди. Значно краще, коли ваша дитина не псуватиме собі здоров’я та зможе приготувати повноцінний обід — супчик, зварити картоплю з м’ясом, навіть напекти млинців.

Як навчити дитину готувати?

Уже у 3–4 роки можна дозволяти дитині, якщо вона виявляє бажання, помити овочі та фрукти, замішувати тісто та зліпити вареник чи пельмень, помішати салат і кинути в картоплю шматочок масла. Не варто сварити дитину та гнати її з кухні, так ви можете назавжди знеохотити її готувати самостійно.

У 5–6 років заохочуйте дитину допомагати вам готувати їжу. Запропонуйте спекти разом печиво чи пиріг, приготувати салат. Якщо дитина не виявляє бажання, або взагалі опирається цьому, не змушуйте її робити це силоміць — усьому свій час. Пропонуємо вашій увазі кілька рекомендацій, що допоможуть вам навчити самостійно дитину готувати?

Дайте дитині можливість повноцінно брати участь у приготуванні їжі. У 6–8 років дитині достатньо показати, як тримати ножа, тоді вона зможе нарізати салат, зробити бутерброд із паштетом, запам’ятати час приготування блюда, розігрівати страви в мікрохвильовій печі, вимішувати фарш, приготувати тісто на млинці (під наглядом мами). З татом, наприклад, дуже просто приготувати торт без випікання з печива та сиру.

 Дайте можливість дитині вивчити правила безпеки на кухні. Без цього не може бути жодної самостійної кулінарії. Розкажіть, що небезпечно робити, як правильно поводитися зі столовими приборами тощо.

Дайте дитині можливість обрати улюблену страву, що можна готувати самостійно.  Наприклад, для початку це яєчня з помідорами та сиром, а можливо, торт. Дивіться на можливості своєї дитини, на рівень її готовності та уважливість. Довіряйте синові чи доньці — нехай спочатку приготує цю страву під вашим наглядом, потім самостійно (телефоном можна проконтролювати процес). Поступово заохочуйте її опановувати нові рецепти.

Для того щоб навчити дитину готувати, необхідно спочатку самим любити кулінарію. Елементарних речей дитину потрібно навчити, аби вона змогла себе нагодувати. Але якщо приготування їжі дитині не до душі, не змушуйте її. Не всім бути шеф-поварами!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: