Бути мамою означає не лише гарні світлини у соціальній мережі. Мами втомлюються, відчувають розпач, емоційно вигорають, переживають депресії. І про це теж потрібно говорити.

Ми за те, аби кожна мама, піклуючись про свого малюка, не забувала турбуватися і про себе. Училася піклуватися про себе. Любила себе і прислухалася до власного тіла. А ще могла вільно сказати, що втомилася, не боячись докорів від оточуючих. 

Хочеться, щоб утомлена мама завжди могла відпочити та відновити свої ресурси. Злилася, але вміла спрямувати цю енергію у потрібне русло. Аби мама могла розпізнавати свої емоції та відрізняла втому від вигоряння. Для цього батьки повинні мати рівну відповідальність за догляд та виховання дитини, рівні обов’язки по господарству, підтримувати та допомагати одне одному. 

Як засновниці Видавництва книг із розвитку й виховання дітей та спільнот матусь у соціальних мережах, ми читаємо багато історій мам, яким складно. Ми знаємо, як може руйнувати почуття провини, тому говоримо про нього і вчимо долати. Ми знаємо, як мама може втомлюватися фізично і морально, тому закликаємо не забувати турбуватися про себе. 

  • Шукайте «своїх» людей: люблячих, турботливих, які чують та розуміють вас.
  • Читайте про ці питання, що допоможе краще розуміти себе.
  • Проводьте час на самоті, у тиші та спокої. 
  • Просіть про допомогу — це не соромно, а нормально.
  • Бережіть себе! Пожалійте себе! Обійміть себе!

Люба мама! Ти у себе одна! Ти потрібна своїй дитині! Ти потрібна нам, таким самим мамам, як ти, яким також буває сумно, важко і часом зовсім нестерпно! Ми з тобою! Ти не одна!