Згідно з дослідженнями, що проводять психологи, починаючи з піврічного віку, у дітей спостерігається реакція на конфлікти у родині: відбувається викид гормонів стресу, а також прискорюється серцевий ритм. Доросліші діти і підлітки, які стають свідками батьківських сварок, часто страждають на порушення нервової системи.

На чутливість до конфліктів також впливає генетичний фактор. Він визначає психологічну міцність і стабільність, схильність до депресії та інших розладів. Знизити ці ризики здатна здорова родина атмосфера.

Не потрібно вплутувати дитину в конфлікт, але і мовчати про це — не вихід!

Звісно ж сперечатися та іноді не погоджуватися одне з одним — це цілком нормально. Але не варто залучати до розв’язання проблеми дитину. Розлучення чи вирішення батьків мешкати окремо — це новина, що травмує дитину, але сварки і гучні скандали здатні призвести до значно більших проблем. Наслідками нездорових стосунків в родині стають:

  • порушення розвитку дитини;
  • розлади сну;
  • відчуття постійної тривоги;
  • проблеми з успішністю у навчанні.

Якщо мама і тато не виявляють любові та турботи одне до одного, не проводять час разом, емоційне здоров’я і благополуччя дитини опиняється у зоні ризику.

Кожен конфлікт має бути обговорений з дитиною, необхідно пояснювати, чому так вийшло і що ви неодмінно із цим упоралися. Це для дитини є прикладом налагодження взаємин у родині та досвід у розв’язанні проблем з іншими людьми, що позитивно сприятиме формуванню здорових стосунків у майбутньому.

Діти знано розумніші, ніж ви вважаєте

Ще у маленькому віці діти чудово відчувають, коли у родині відбувається щось не те. Батьки вважають, що їхні донька чи син досить маленькі, щоб помітити негаразди. Часто сварки і конфлікти приховують з міркувань захисту. Але насправді це діє зовсім навпаки.

Найтривожніше для дитини — це підозрювати, що її родина може зруйнуватися, що її батьки не залишатимуться поряд із нею. Саме тому так важливо пояснювати дитині причину сварки, наголошувати на тому, що все було розв’язано добре.

Якщо батьки не можуть впоратися із з’ясуванням своїх стосунків самостійно, їм потрібно звернутися про допомогу до спеціаліста. У жодному разі татам і мамам не можна забувати про турботу і слід дарувати дитині відчуття любові.