Мама — це значуще слово. Стільки всього написано про те, ЩО мама вміє, робить, встигає за день. Початок нового року — найкращий час для з’ясування цілей на рік прийдешній. Це час, коли варто зупинитися, потішитися досягненнями попереднього року, подякувати й відпустити рік минулий та подумати про те, що б ми хотіли зробити наступного року.

Пропонуємо вам спробувати простий психологічний метод «Колесо життя» (або «Колесо життєвого балансу»). Його суть полягає в тому, щоб визначити, наскільки гармонійне ваше життя, наскільки вам удається тримати баланс у всіх сферах.

«Колесо життя» формує спрощену, але разом з тим дуже корисну картину вашої життєвої ситуації. Цей метод, незважаючи на свою простоту, ефективно допомагає визначити уразливі місця у вашому житті, намітити пріоритети, цілі й життєві плани.

Намалюйте коло й розділіть його на 8 частин (8 сфер життя):

  • Здоров’я і спорт.
  • Особисті стосунки/ сім’я/ діти.
  • Особистісний ріст.
  • Кар’єра / бізнес /фінанси/ самореалізація.
  • Оточення /друзі.
  • Відпочинок, враження.
  • Творчість/хобі.
  • Духовність.

Проставте біля кожної сфери оцінку від 1 до 10, позначивши в такий спосіб, наскільки ви задоволені кожною сферою вашого життя.

Заповнили? Відповіли на запитання? З’єднайте тоді всі ваші позначки плавною лінією і подивіться, яку фігуру ви отримали. Уявіть: це ваш віз із такими колесами. Як він рухатиметься по життю? Тут важливо взяти до уваги два основні показники, а саме: наскільки отримана вами фігура схожа все-таки на колесо і який діаметр цього колеса.

Тепер заштрихуйте отримане вами колесо і намалюйте його таким, яким воно має бути через 3 місяці, через рік, через 3-5-10 років. А тепер — час рішень. Закінчіть речення: «Дивлячись на колесо мого життя, я думаю, що мені варто…» Що додати, що подарувати, щоб ваше життя стало більш насиченим і гармонійним? У якому напрямку, з якої осі зробити найперші кроки? На чому сконцентруватися після цього, щоб підтримати зміни? За що взятися найближчими днями, щоб усе це почати робити?

Запишіть три пункти, які ви хочете змінити найближчим часом у своєму житті, а також список конкретних дій, за допомогою яких ви ці рішення збираєтесь реалізовувати.

Окремо варто відзначити, що в житті існує закон компенсації: збагачуючись в одній галузі, в іншій значних успіхів досягти не вдається.

Тож, витрачаючи значну кількість енергії на просування кар’єрними сходами, чоловік або жінка може знехтувати створенням сім’ї або просто на це вже не вистачатиме часу. А це означає, що досягти максимально рівного колеса практично неможливо, адже у пріоритеті будуть не всі, а одна-дві сфери життя.