Поговоримо про міфи, що існують навколо грудного вигодовування. Звідки ми отримуємо інформацію про те, як саме потрібно годувати малюка, як налагодити режим годування та інше?

Здебільшого нам доводиться дізнаватися з розповідей наших мам, бабусь, подружок. Завдяки цим розповідям у наші голови і потрапляє купа інформації, що потім заважає нам правильно налагодити це саме грудне вигодовування.

Для того щоб якомога швидше налагодити грудне вигодовування, вам потрібно порадитися з кимось із тих жінок, хто довго (хоча б до року) годував малюка грудьми і при цьому був дуже позитивно налаштований. Ось таку подружку вам потрібно мати. Незручно бігти в магазин за молочною сумішшю, потім підхоплюватися вночі та розводити її, підігрівати. Погодьтеся, що значно зручніше годувати малюка тим, що весь час у вас попідруч — грудним молоком.

 

Практично всі жінки мають у своєму розпорядженні достатньо молока і можуть самостійно без догодовування вигодувати дитину. Лише дуже малий відсоток (приблизно 3 %) через якісь причини позбавлений такої можливості. Зазвичай у цей міф свято вірять ті жінки, яким це зручно «Я не годую не тому, що не хочу, а тому, що у мене мало молока!» А молока може бути мало тільки тому, що, наприклад, малюка годують строго за графіком, а воно не встигає вироблятися в потрібній для дитини кількості.

 

Дослідження, які проводили в багатьох країнах, засвідчили, що від 50 до 80 % жінок, які годують, — це жінки, які працюють. Так, звісно, ніхто не говорить про повний робочий день, ідеться про часткову зайнятість матері. Але говорити про те, що при грудному вигодовуванні працювати неможливо, помилково.

 

 

У такому випадку вам слід згадати, що молочна залоза — це не що інше, як залоза, орган статевої та ендокринної систем, позбавлений м’язової тканини. І форма вашої молочної залози залежить від гормональних змін, а не від того, годуєте ви дитину грудьми чи ні. Адже у жінок, які ніколи не годували грудьми, молочна залоза цілком може деформуватися й «обвиснути». Незалежно від того годуєте ви грудьми чи ні, груди у багатьох жінок після 30 років втрачають свою форму, що пов’язано зовсім не з годуванням.

 

Тут усе з точністю до навпаки. Психологи довели, що ті малюки, які мали можливість з народження смоктали материнські груди, мають більш низький рівень тривожності, ніж ті, яких вигодували молочною сумішшю. Уся справа в тому, що годувати дитину з пляшечки може будь-яка людина: тато, няня, бабуся або сестра. А ось годувати грудьми може тільки мама. У першому випадку тілесний контакт, контакт очей малюка і дорослого може бути не таким тісним або повним. Під час грудного годування малюк притискається до маминого тіла, відбувається постійний контакт поглядів. І, як наслідок, малюк росте більш спокійним, самостійним і впевненим у собі. Упевнені в собі діти менше «тримаються за мамину спідницю» і менше потребують постійної підтримки дорослого.

Звісно, рішення про вибір способу годування ви ухвалите самостійно. Але перш, ніж це зробити, намагайтеся зважити всі «за» і «проти» і все-таки більше думати про здоров’я дитини, ніж про власний комфорт.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: