Мабуть, кожному з нас знайомі ті неприємні відчуття, коли шампунь потрапляє в очі. Крім того, що з’являється свербіж, може бути ще й подразнення, що не зникатиме кілька днів. В окремих випадках знадобиться навіть допомога офтальмолога. Дитячі шампуні, як обіцяють виробники, менш агресивні та не викликають відчуття печіння. Та багато хто з батьків неодноразово переконувався, що ці обіцянки лише рекламний хід. Тому краще одразу перестрахувати свою дитину від потрапляння шампуню в очі. Як правильно мити волосся дитині, щоб не перетворити цей процес на проблему?

Перевіряємо температуру води. Гаряча вода для волосся шкідлива так само, як і холодна. Приблизно 38–40 оС буде нормальною для дитини.

Обираємо шампунь. Він має бути дитячим. Звертайте увагу на вікову групу, зазначену на флаконі. Не бажано використовувати засоби з надто яскравим кольором і різко вираженим запахом. Обов’язково звертайте увагу на склад. Найшкідливішими вважаються такі компоненти: формальдегід (Formaldehyde), лаурил сульфат натрію (SLS), 1,4-діоксан (діетилендіоксид), тріеталонамін, діетаноламін. Але вивчайте також й інші написи у складі шампуню.

Учимо забавлянки для купання. Вони відволікатимуть малюка від процедури миття. Наприклад:

Мийся, шийка і голівка!

Мийся, обливайся, бруд, змивайся!

У ванні ми купаємось,

Водичкою вмиваємось,

Щоб було здорове тіло,

Щоб нічого не боліло!

Буль-буль водиченька,

Хлюп-хлюп на личенько, на волосся,

На голівочку, на нашу дівчиночку! (на вушка, на шийку, на нашого хлопчинку!

Секрет миття волосся без потрапляння шампуню і води в очі. Цей спосіб стане в пригоді для купання у ванні. Потрібно покласти голову дитини собі на праву руку (якщо ви правша) над водою, а лівою рукою мити волосся і прополіскувати його. Таким чином шампунь і вода буде змиватися вниз до потилиці, а не до лоба. Аналогічно миють волосся в перукарнях.

Якщо немає ванни. У такому випадку потрапляння води на лоба не уникнути. Та щоб шампунь не потрапив в очі, грайте з малюком у гру «Сонечко — дощик».

Мама. Слухай мене уважно. Коли я скажу слово «сонечко», потрібно розплющити оченята. Щойно скажу «дощик» — заплющуй їх. Сонечко, сонечко, сонечко, дощик, сонечко, сонечко, дощик, сонечко!