Є такі малюки, які, ледве що станеться, відразу плачуть. Пляма на одязі — сльози, мама на хвилинку відійшла — теж сльози, мультфільм закінчився — та сама реакція. Стать не має значення, плаксою може бути і дівчинка, і хлопчик. Чому ж деякі діти плачуть частіше за інших, і що з цим робити батькам?

Що дитина повідомляє плачем

Плач — це природний сигнал, щоб на дитину звернули увагу дорослі. Поки малюк ще безпорадний, мама і тато задовольняють його потреби, орієнтуючись на ті звуки, що він видає. Закректав, запхикав? Ага, щось турбує. Беремо на ручки, пропонуємо поїсти, розмовляємо з ним ласкаво, щоб не занудьгував і відчув поряд близьку людину.

А якщо батьки з якихось причин часто відсутні? Чи вони — люди емоційно холодні? Що робить дитина? Частіше плаче, щоб покликати дорослих.

Ось який зв’язок:

  •        кректання — немає реакції;
  •        неголосний крик — немає реакції або вона уповільнена;
  •        гучний крик — є реакція.

Саме так, через брак уваги, закріплюється плаксійство малюка.

Частково плаксивість може бути пов’язана з темпераментом малюка (меланхолік або холерик). Назвемо це підвищеною емоційною чутливістю. У ній немає нічого страшного, і навіть є переваги: такі малюки розвиваються швидше за своїх однолітків, спостережливі, схильні до творчості.

Як вплинути на звичку до плачу

 З меншими дітьми ваше спілкування має бути побудоване не лише на задоволенні їхніх фізичних потреб. Емоційне спілкування, причому не лише на вимогу,— це чудова профілактика дитячої плаксивості.

Якщо ваш малюк дуже емоційний і сльозами реагує на будь-які враження, іноді правильно просто відвернути його увагу на щось цікаве і захопливе. Ви побачите, що дитина може досить легко долучитися до гри і швидко забуде про сльози.

Намагайтеся і самі бачити позитив навкруги. Батьки, які сердяться, постійно невдоволені всім, значно впливають на дитину, яка починає сприймати таку поведінку як приклад.

Якщо ви помічаєте, що малюк часто пхикає, щоб отримати від вас щось (іграшку, додатковий час для гри, цукерку), навчіть його висловлювати свої прохання словами, а не пхиканням. Скажіть щось на кшталт: «Я бачу, що тобі дуже хочеться цю цукерку. І тому ти пхикаєш. Домовмося, що ти не плакатимеш, а скажеш мені словами, чого ти хочеш». Покажіть дитині, що коли вона пхикає, її прохання, висловлені в такій формі, ви не виконуєте.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: