Кібербуллінг — цькування в Інтернеті шляхом надсилання повідомлень, публікації образливих коментарів та зображень. Використовувати можуть електрону пошту, месенджери, соціальні мережі та навіть онлайн-ігри. Як цьому запобігти та захистити дитину?

Насамперед поспілкуйтеся з дитиною на тему буллінгу, поясніть їй, чому не можна публікувати у Інтернеті повідомлень, що можуть когось образити. Те, що свої дії можна виконувати під гаслом «анонімно», — це лише ілюзія. Буллера завжди можна знайти, а цькування швидко зупинити, якщо хтось щиро про це розповість.

Як поводитися з буллером?

  1. Зберігайте спокій. Якщо дитина поскаржилася вам на цькування, не нервуйте і не виказуйте свого занепокоєння. Намагайтеся переконати дитину не реагувати на те, що відбувається.
  2. Отримайте докази. У випадку кібербуллінгу зробіть скріншоти образливих повідомлень, коментарів чи зображень. Якщо цькування не припиниться — зверніться до представників школи або у поліцію, надаючи докази погроз чи знущання.
  3. Захистіть соцмережі. Якщо у соціальній мережі з’являється профіль вашої дитини, що вона не створювала, поспілкуйтеся з адміністрацією ресурсу та вимагайте видалення сторінки.
  4. Заблокуйте або видаліть буллера зі списку друзів та телефонних контактів дитини.

Якщо ж ваша дитина розповідає про чиєсь залучення до буллінгу — допоможіть їй впоратись із цією ситуацією. Вона має вміти сказати «СТОП» кривдникові, відмовитися самій та відмовити інших знущатися над кимось. Буллінг небезпечний як для жертви, так і для кривдника. Останній також може стати об’єктом цькування.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: