Навчившись упевнено ходити, дитина активно користується новою здатністю та намагається залізти всюди і схопити всі речі, що можна та не можна чіпати. Тож подбайте про її дозвілля, заповніть його найцікавішими іграшками, що розвивають як тіло, так і розум.

Рамки-вкладки М. Монтесорі — корисна розробка для вивчення форм та розмірів. Педагоги рекомендують вкладки одного кольору.

Кілька різнокольорових м’ячів для фізичного розвитку різної пружності. Наприклад, це середній гумовий м’яч, великий надувний, малий з тканини на гумовій тасьмі.

Маса для ліплення — якщо з магазину, переконайтеся у її безпечності. Можна приготувати тісто власноруч, а після застигання розфарбувати власноруч.

Пальчикові фарби як альтернатива акварельним — бо до трьох років дрібна моторика ще недостатньо розвинена для пензликів. Пальчикові фарби сертифікованих виробників нетоксичні, їх легко відіпрати.

М’які іграшки у формі звірят, найкраще 3–4 штуки різного розміру.

Іграшкові набори: посуду, інструментів лікаря тощо.

Дерев’яний конструктор з великими елементами, що не можна проковтнути.

Дитячий батут для фізичного розвитку. Стимулює вестибулярний апарат, усі групи м’язів — але нехай ці вправи виконуються під батьківським наглядом.

Самокат, велобег чи триколісний велосипед як перша ступінь до двоколісного. Дуже добре, якщо дитина змалку засвоїть цей корисний та екологічно безпечний засіб пересування.

Лялька, що можна одягати, купати, вкладати спати. Краще, щоб вона не розмовляла — це стимулює фантазію, бо можна уявити будь-які репліки. Зауважимо, що ляльки потрібні не тільки дівчаткам, але й хлопчикам: хай це буде лялька супергероя, персонажа з улюбленого мультфільму. Ляльки потрібні для засвоєння соціальних ролей, навичок планування різних сценаріїв поведінки.

Натомість купувати іграшкову зброю психологи не радять. Якщо дитина вперто вимагає зброю, краще придбати пластмасовий щит та меч, ніж автомат. Лицарська зброя вже відійшла в історію, тож сприймається як щось казкове, міфологічне.

Наостанок хочеться зауважити, що у віці від 1 до 3 років іграшкою може бути будь-що. Ковдра на підлозі стає морем з кораблями-подушками, коробка — ляльковим домом чи укриттям тощо. Не варто намагатися придбати безліч іграшок чи найкоштовніші, адже улюбленими будуть лише 2–3 з усього асортименту.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: