Іграшки необхідні дитині, адже стимулюють фізичний розвиток та розвиток психіки, інтелект, домагають пізнати навколишній світ, навчитися перших соціальних навичок. Звісно, для кожного вікового періоду необхідні різні іграшки. Сьогодні поговоримо про найперші, найкорисніші у віці до 1 року.

0–3 місяці

Музичний мобіль — яскрава іграшка, що зараз легко придбати. Вона стимулює інтерес до пізнання світу, рухливість, ознайомлює дитину з різноманітними кольорами, звуками та формами, навчає просторового орієнтування.

Брязкальце — традиційна іграшка, з якою починали життя мільйони людей. Водночас допомагає розвинути рухливість та стимулює пізнавальну цікавість.

Для цього періоду нескладно виготовити іграшки власноруч: зшити яскраві м’які подушечки, вирізати фігурки та розвісити їх на нитках над колискою.

3–6 місяців

Кільця-прорізувачі стануть у пригоді, коли у малюка почнуть різатися зубки. Але завдяки різноманіттю дизайну таких кілець дитина краще ознайомиться з формами та кольорами.

Дзиґа простої конструкції незамінна, коли варто перемкнути увагу дитини, адже усе, що рухається, інстинктивно зацікавлює.

Неваляйка — найпростіша лялька, що завжди встає рівненько, зацікавить малюка.

6–9 місяців

Перші м’які іграшки повинні бути з тканини без ворсу та без дрібних елементів на зразок бусин, ґудзиків. Це можуть бути ляльки чи звірята. М’яка іграшка вельми корисна для тактильного розвитку, її можна стискати, брати у ліжко.

Пірамідка з пластмаси чи дерева — універсальна іграшка для вивчення співвідношення схожих елементів.

9–12 місяців:

Активність та пізнавальна діяльність розширилася настільки, що можна гратися складними іграшками.

Машинки та інші іграшки з рухливими елементами, що можна збирати та розбирати. Стежте, щоб усі елементи були великими, такими, що не можна випадково проковтнути.

Кубики — також достатньо великі, з округленими ребрами. Набори дають змогу конструювати будь-що на власний розсуд, стимулюючи уяву, гратися разом з іншими дітьми.

У віці до одного року не варто купувати забагато іграшок: малюк дуже швидко їх переростає, і найцікавіші ще попереду. Обираючи іграшки у магазині, дивіться, щоб їх було легко мити або прати, бо це доведеться робити постійно: все тягнеться до рота, усе падає на підлогу.

У наступній статті поговоримо про іграшки для найбільш потішного віку — від 1 до 3 років. Стежте за публікаціями!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: