Ще до того, як стати батькам, ви неодноразово чули від досвідчених матусь про «той самий найстрашніший вік дитини», коли потрібно оптом запастися валеріанкою та практикувати дзен. Чому деякий період дорослішання дитини здається нам найважчим? Чи насправді такі вже страшні ті кризи?

Жахливі 2

Навіть ті, хто ще не став батьками, вже знайомі з цією жахливою кризою 3 років. Дитина постійно влаштовує істерики, плаче, вимагає свого, не слухається, та й зовсім стає некерованою. Усе, що вона робить, — випробовує на міцність батьків. 

А насправді, дворічні діти — жадібні дослідники. Вони з неймовірною цікавістю вивчають світ. Пробують нове. Вивчають кожний камінчик та кожну дрібничку. Вони стають самостійними. Можуть сказати, чого вони хочуть. Так, криза 3 років не легке випробовування, але точно не найгірше. 

Нестерпні 4 роки

Дитину в 4 роки вже не так просто відволікти аби припинити істерику. Ці діти вже знають межі дозволенного, але однаково продовжують спроби трішки їх відтягнути. Самостійність дитини зростає, через що вона дуже часто плаче. 

А з іншого боку, з чотирирічною дитиною можна вже говорити змістовніше. Дитина у цьому віці вже може танцювати, співати, малювати. З нею цікаво.

Тож 4 роки також не простий вік, але й не найгірший.

Похмурі 6 років 

Дитина вже йде до школи. Вона легко може розчулитися від якоїсь дрібниці: не вийшло добре прочитати, не встигла записати, не виходить швидко лічити. Все. Сльози. 

Насправді у 6 років дитина так само любить обійматися. Вона може намалювати справжній шедевр та скласти з LEGO вежу. Ці діти вже розмірковують на серйозні теми. З ними цікаво говорити та разом досліджувати нове. Вони вже можуть витримати довгу дорогу. Тож мандрувати разом уже значно простіше. І так, 6 років — не найгірший вік. 

Неконтрольовані підлітки 

Вони бунтують. Вони не хочуть жити за правилами. Вони хочуть більше часу проводити з друзями. Вони закохуються. Вони хочуть займатися сексом. 

Насправді ж, якщо до підліткового віку у вас із дитиною були налагоджені довірливі стосунки, то й цей період пройде для вас гладко. Вона буде з вами радитися, розповідати про те, як проводить час, звертатися за порадою. 

Тож і підлітковий вік, як виявилося, не найгірший. 

Просто бути батьками — не просто. І кожний вік дитини одночасно найкращий і найгірший. І які б зміни не торкнулися вашої дитини — це ваша дитина, і ви любитимете її у будь-якому віці.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: