Негаразди у взаєминах із дитиною можуть статися у будь-якій родині. Довіра — ось один з ключових факторів, на яких засновані здорові стосунки та долаються всі конфлікти. Як же зробити так, аби дитина вам довіряла?

Не смійтеся над дитиною!

Діти дуже чутливі. Ми через нерозуміння дитячої психології, брак батьківського досвіду можемо знецінювати їхні почуття та висміювати їх. Сприймайте емоційний стан дитини серйозно. Вона лише вивчає цей світ, тому кожна його частина може спонукати до виникнення у маленькому серці виру почуттів.

Слухайте та відповідайте на питання!

Незалежно від того, скільки років вашій дитині та яке питання вона ставить,— відповідайте їй, завжди! Якщо на якесь питання ви не знаєте відповіді, або просто потрібно поміркувати, перш ніж відповісти, так і скажіть дитині.

Радьтеся!

Дитина — це повноцінний член родини. Показуйте їй, що її думка важлива. До того ж діти можуть пропонувати досить корисні та дієві розв’язання ситуацій. Дослухайтеся до них!

Забутьте про «А я тобі казала!»

Коли ви вимовляєте ці слова, то виставляєте себе переможцем. Дитина здатна і сама робити висновки, зрозуміти, що припустилася помилки. А якщо ні, то допоможіть їй це усвідомити, не виставляючи на показ власну перевагу.

Підтримуйте!

Заохочуйте ініціативу дитини, підтримуйте її починання та бажання. Уже за місяць чи тиждень вподобання та інтереси вашого малюка можуть змінитися. Але залишиться впевненість у тому, що завжди можна розраховувати на підтримку батьків.

Утішайте, коли дитина плаче!

Коли на очах вашої дитини з’являються сльози – забутьте, хто винен і хто правий. Обіймайте, цілуйте, втішайте. У ці хвилини дитині вкрай важливо відчувати, що ви поряд, що ви її підтримуєте.

Виконуйте те, що пообіцяли!

Будьте чесними та послідовними у своїх діях. Не обіцяйте дитині того, чого не зробите. Обов’язково виконуйте те, що пообіцяли виконати.

Завжди пристаньте на бік дитини!

Перебуваючи поміж людей чи у будь-якому соціумі, завжди пристаньте на бік дитині. Ви із нею — це одна команда! Така підтримка додаватиме впевненості малюкові та допоможе у формуванні її самооцінки.

Користуйтеся порадами від «4Mamas» та нехай ваші взаємини із дитиною будуть сповнені довіри і любові!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: