Дитяче харчування. Кожна родина цю тему асоціює із різним. У когось малюк має гарний апетит, без забаганок, тому нагодувати його просто. У інших — навпаки: сніданок, обід та вечеря даються з боєм.

Дитина може не тільки відмовлятися від певних страв, а й узагалі нагодувати її хоч чимось корисним стає справжнім випробовуванням. 

І тут батьки вдаються до єдиного рішення — нагодувати дитину будь-якою ціною: «Доки не доїси, зі столу не встанеш!», «Ще одну ложечку… Ну ж бо ще одну». На жаль, будь-яке примусове годування — це ні що інше як харчове насилля. 

Чому батьки вдаються до примусу? 

Психологи щодо цього мають декілька думок. 

  1. Батьки краще знають, обсяг, що саме та скільки разів на день дитина має їсти. 
  2. Якщо дитина погано їсть, вона діє наперекір батькам. 
  3. Дитина мало їсть, отже, у неї можуть бути/або вже є проблеми зі здоров’ям.

У дитини від народження чудово працюють усі біологічні механізми. Вона може від природи потребувати не так багато їжі, як нам здається. Якщо має чудове здоров’я, фізично розвивається, то немає жодної причини змушувати їсти насильно.

Так, є стрес, хвороба, переживання певної ситуації та адаптація до нових умов…  Якщо у житті дитини трапляються зміни, вона може мати поганий апетит. Це також нормальна реакція. Працюйте не над наочною причиною, відсутністю апетиту, а над внутрішніми переживаннями дитини. 

Чому ще дитина може відмовитися від їжі? 

Причин може бути безліч. Найпростіше — дитині не подобається певний продукт або страва. А можливо, вона просто не голодна у цей момент. Дитина у жодному разі не протестує і не виявляє свою нелюбов до вас.

А якщо трирічна дитина вередує у виборі їжі?

Після року така ситуація складається майже у кожного. Дитина взагалі може полюбляти лише певний набір продуктів і відмовлятися від решти. Тут відіграють роль й особливість віку, й формування смаку, та й узагалі, у цей час дитина відкриває для себе світ їжі. Щодня вона смакує щось нове. Дайте їй час та будьте терплячими. 

Продовження у наступній пораді.