Дедалі популярнішими стають курси фінансової освіти для дітей та молоді. Їх навіть планують ввести в шкільну освіту. Та чомусь у нашій країні деякі дорослі уважають їх не важливими і навіть не намагаються навчити свою дитину фінансової науки. Насправді, через таке необдумане рішення вони позбавляють своїх дітей щасливого і забезпеченого майбутнього. До чого може призвести фінансова безграмотність дітей? У дитинстві та юності — до розтрати своїх накопичень на непотріб, пізніше — до боргів, що доведеться виплачувати батькам. Та значно страшніші наслідки фінансова безграмотність має в дорослому житті людини. Якщо узагальнити, то це є основна причина бідності, до якої призводить сукупність наступних наслідків.

   1. Залежність від кредитів. Люди не знають, як правильно брати кредит, коли і за яких умов. До цього пункту належить також заборгованість перед банком, коли невміння розпоряджатися власними коштами штовхає людину скористатися кредитною карткою.

   2. Ризик стати жертвою шахраїв. Багато хто із злочинців користується фінансовою безграмотністю населення і наживається на цьому.

   3. Жити від зарплати до зарплати і не мати фінансової стабільності. Фінансово безграмотній людині не спадає на думку шукати пасивні джерела доходів, а варто було б. У сучасному світі не можна покладатися лише на роботу і пенсію від держави.

   4. Ризик зовсім розоритися. Доволі сумний підсумок, але можливий за умови постійних кредитів, боргів і ненависної малооплачуваної роботи.

Таке похмуре майбутнє чекає на всіх фінансово безграмотних дітей. Не варто сподіватися на щасливий випадок, виграш у лотерею сина чи вдале заміжжя доньки. Єдиний спосіб змінити майбутнє на краще — уже зараз учити фінансової науки свого малюка.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: