Вам набридло стояти майже навколішках перед своєю дитиною, зав’язуючи їй шнурки? Соромно, що вже незабаром виповниться 8 років, а дитина навіть не бажає опанувати цю навичку? Ви переймаєтеся, що з сина чи доньки глузуватимуть через невміння самостійно взути кросівки? Тоді безперечно настав час навчити малюка «робити бантики» на чоботах. Як полегшити тренування зі шнуруванням?

1. Переконайте дитину, що навчитися шнурувати взуття — це необхідна навичка.

Незалежно від того, що це досить складно, особливо тим дітям, у хто мав затримання у мовленні, складними є ігри для поліпшення дрібної моторики пальців рук. Але це черговий етап дорослішання та непогане тренування розуму, тому дитина має пережити ці складнощі, адже хоче бути дорослою, як мамо та тато. «Уявляєш після цього маленького досягнення ти станеш розумнішим, ніж до цього! Зав’язувати шнурки — це як кататися на велосипеді! Пам’ятаєш, як тобі було складно, але ж ти подолав ці труднощі, але зараз їздиш, що не  можна догнати!»

2. Не купляйте постійно взуття без шнурків з липучками, або взагалі без застібок.

Таким чином, ви віддаляєте процес навчання. З одного боку, здається полегшуєте життя, з іншого — навпаки. Незабаром настане час, коли дитина, наприклад, на футболі, не зможе взути спеціальне взуття, тому що не вміє. А той момент, коли з неї можуть посміхатися інші, або хлопець просто пропустить початок тренування, може викликати в нього вир негативних емоцій, погано вплинути на його самооцінку.

3. Подаруйте дитині гарні яскраві кросівки.

Разом із подарунком спробуйте поставите умову: «Взуєш лише тоді, коли навчишся шнурувати взуття!» Для першого разу можна допомогти, але потім нехай упорається самостійно. Підбадьорюйте: «У тебе все вийде, ти дуже розумна дитина! Ти стільки речей уже навчився робити сам! Я пишаюся тобою і впевнена, що шнурки — це буде ще одна твоя маленька перемога!»

4. Оберіть спосіб шнурування.

Зацікавте дитину в шнуруванні, запропонуйте вибрати спосіб самостійно, купіть різнокольорові шнурки, пограйте в ігри-шнурівки.

5. Залучайте до навчання батька.

До речі, бажано, аби хлопця навчав тато, а дівчинку — мама. Як свідчать спостерігання чоловіки навчають зав’язувати шнурки інакше, адже їм так легше, через це дівчинці складніше опанувати цю навичку. Син може складніше сприймати мамин спосіб навчання.

Наостанок, не поспішайте, не критикуйте дитину за невміння зав’язувати шнурки, навіть якщо малюкові вже 8 років. Настане час, коли дитина сама у вас проситиме навчити її це робити, тоді все обов’язково вийде.