Про гаджети у житті дітей можна сперечатися тижнями. Сучасна людина не може без інноваційних технологій. Ми неодноразово наголошували на тому, що контакт дитини з гаджетами має бути обмеженим, з чіткими кордонами, якісним.  

Зараз як ніколи актуальні онлайн-програми та додатки для навчання дітей. Батькам складно обрати з-поміж безлічі варіантів: тут і розвиток мовлення, логіки, критичного мислення, вивчення іноземної чи математики. Навіть є курси малювання онлайн.

Як оцінити якість пропонованого навчання та обрати додаток чи програму, яка дійсно сприятиме розвитку дитини повною мірою? 

  1. Чітко сформована мета. Навчальні додатки для дітей дошкільного віку мають бути спрямовані на розвиток необхідних базових навичок: вивчення звуків, літер, цифр, кольорів, емоцій тощо.
  2. Ситуація, яку потрібно розв’язати. Пропоновані завдання мають бути побудовані так, щоб дитина активно міркувала та проявляла своє творче мислення: змінити порядок букв, щоб скласти слово; прибрати елемент, який не відповідає іншим групам предметів тощо.
  3. Зворотній зв’язок. Дитина має отримувати сповіщення про те, що вона все виконала правильно, чи коли потрібно докласти ще трішки зусиль і спробувати ще раз. Проте це сповіщення має бути конструктивним та чітким. 
  4. Цікавий сюжет. Дитину більш захоплюють завдання, поєднанні між собою історією. Переходячи від однієї вправи до іншої, розв’язуючи задачі, на неї повинно чекати певне відкриття, продовження сюжету. Це мотивує до навчання й робить цей процес більш захопливим. 

Якщо додаток чи онлайн-програма відповідає зазначеним критеріям, можете сміливо задіяти її для розвитку дитини 3–6 років. 

Більше про світ технологій та розумне споживання інноваційними технологіями ви можете прочитати у нашій книзі «Діти та гаджети».