Навіщо навчати прати дитину, коли зараз майже у всіх є пральні машини? До речі, пральну машину також потрібно навчитися правильно вмикати. Насправді це ще один зі способів, що привчає до самостійності хлопців і дівчат. До того ж, ніколи не завадить уміти випрати свої шкарпетки чи білизну.

Адже ситуації є різні, дитина може з якихось причин залишитися в гостях на ніч, переїхати жити в гуртожиток, де не завжди є пральні машинки. Ніхто ж не хоче, аби від його дитини неприємно тхнуло несвіжим одягом, погодьтеся! Як навчити дитину прати?

    1. Починайте навчати дитину прати змалечку. Спочатку в 2–3 рочки це буде гра з водою та ганчіркою, а в 6 років дитина зможе самостійно випрати свої шкарпетки чи футболку.  

    2. Навчіть дитину техніки прання. Показуйте, як це робити та проговорюйте усі свої дії. «Наливаємо водичку. Намилюємо мило чи розчиняємо порошок, замочуємо речі, відокремлюємо їх за кольорами, аби не зіпсувалися та не полиняли». Варто розповісти та показати дитині всі тонкощі, зокрема, як терти плями, як викручувати мокру білизну та розвішувати.

    3. Навчіть дитину користуватися пральною машинкою. Разом вивчіть інструкцію та покажіть дитині, де знаходяться потрібні кнопки, як засипати порошок, як правильно закласти брудний одяг чи білизну. А підлітка навпаки потрібно активно залучати до самостійного прання, аби це стало для нього звичною хатньою справою. І він не чекав, наприклад, коли батьки повернуться з відрядження, аби випрати йому його улюблений спортивний костюм, а зробив це самотужки.

    4. Привчайте дитину прати не лише особисті речі. Попре те, що навчившись прати, дитина стає самостійнішою, вона може тепер допомогти батькам у хатніх справах. Випрати всі речі сім’ї — це не приниження, а знак поваги та вияв турботи до всіх.

    5. Розкажіть обов’язково про правила безпеки під час прання. Слід знати правила безпеки. Потрібно обережно поводитися з гарячою водою, з розеткою та з пральними засобами, не можна вмикати пральну машину самостійно (для маленьких). Коли потрібно розвісити випрані речі, не можна сушити їх біля відкритого вогню, акуратно розвішувати свіжий одяг на балконі тощо.

Батьки не завжди перебувають поряд, тому навчитися прати — це одна із необхідних навичок не лише для дівчаток, але й для хлопчиків. Ваш син чи донька почуватимуться впевненіше серед інших, поважатимуть батьків за те, що навчили їх обслуговувати себе самостійно.