Кишенькові гроші — це неабияка спокуса для дітей. Дехто страждає від свого марнотратства. Батьки намагаються постійно навчити дитину розумно використовувати гроші. Є й інші проблеми. Підліток уміє заощаджувати, накопичує певну суму грошей (начебто молодець), але потім витрачає ці кошти на придбання неякісного товару. І все через те, що не вміє ще правильно порівнювати й оцінювати. Отже, ви недостатньо уваги приділи фінансовій освіті дитини і не пояснили вчасно залежність ціни та якості.

Виховуємо власним прикладом. Мабуть, усі ми не раз пересвідчувалися в тому, що якість товару відповідає його ціні. Купуйте якісні речі та озвучуйте дитині свої думки, обираючи товари. Повідомляйте, що ви обираєте, наприклад, який міксер купити — дешевший чи дорожчий. Пояснюйте, що придбавши дешевший товар, ви ризикуєте платити двічі, адже він може бути неякісним.

Якість не завжди впливає на ціну. На жаль, є багато нечесних продавців, які перепродують товар утричі дорожче за його первісну ціну. Так часто трапляється на ринках. Якщо йдеться про одяг, навчіть дитину відрізняти якісні тканини, не вірити підробкам відомих брендів, адже це ознака поганого смаку.

Дівчата більше схильні до марнотратства. Хлопцям менше потрібно речей і одягу. Вони більше цікавляться технікою, ігровими товарами. Ці речі вони обирають дуже серйозно. Натомість дівчат більше приваблює зовнішній вигляд товару. Саме тому вони часто натрапляють на неякісні речі. Це стосується одягу, косметики та засобів догляду. Навчіть доньку звертати увагу на склад, країну виробника і звісно ж на ціну. Та навіть якщо ціна надто висока, то це не означає, що річ якісна, якщо вона продається в сумнівному місці.

Навчаючи дитину відрізняти товар за якістю й ціною, не очікуйте, що вона одразу все зрозуміє. Будь-які знання приходять з досвідом і після скоєння кількох помилок. Тому будьте готовими до того, що дитина купуючи речі, може мати певні розчарування, перебувайте поряд і намагайтеся контролювати покупки, якщо дитина надумає купити щось дороге. Це допоможе вам заощадити не тільки дитячі кошти, але й сімейний бюджет.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: