Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Навіщо діти все за нами повторюють?

Від початку життя дитина всього вчиться через повторення, зокрема посміхатися, говорити та ходити. Залежно від віку наслідування має різні завдання та особливості.

Від 2-х років

Якщо раніше малюк копіював прості рухи батьків інстинктивно, тепер це усвідомленіший процес. Тато миє свою машину, а син з таким самим серйозним виглядом починає мити свою іграшкову машинку, причому вже добирає для цього відповідні речі: відерце з водою, ганчірку.

Найкраще у цьому віці скористатися цим явищем, щоб навчити малюка правил гігієни: умиватися, чистити зуби тощо. А коли дитина хапає речі корисні, але не за віком, наприклад, віник та совок, не віднімайте їх, щоб не знеохотити. Краще знайдіть інструменти для прибирання іграшкового розміру, щоб дитина практикувалася у куточку з іграшками.

Від 3-х років

Дитина починає усвідомлювати свою стать і засвоювати притаманну їй поведінку. Дівчатка примірюють мамині туфлі та потайки беруть косметику, хлопці поводяться «мужньо». Ігри стають сюжетно-рольовими, у них діти ніби «репетують» кохання, сімейні стосунки, розвиток різних конфліктів… Так малята усвідомлюють принципи спілкування.

Соціалізація

Хтось вливається у сталий колектив ще з дитсадочка, хтось — з першого класу. У будь-якому разі діти підсвідомо відчувають, що у колективі є певні правила поведінки. Наслідування їм допомагає дитині соціалізуватися, стати «своєю». Виникають і конфлікти, коли у «соціумі» дітей у садочку хтось вживає брудні слова, то малятко «приносить» їх додому.

Трапляється навпаки, що дитина копіює дії батьків, які змушують червоніти: обговорює одяг сусідів, розмовляє зверхньо, не вітається. Тому так важливо попри всю втому поводитися привітно та благородно.

Обережне ставлення

Коли донечка надягає мамин халат та хазяйновито підходить до пічки з половником, то дорослі доброзичливо сміються. Та навіть якщо, копіюючи ваші вчинки, малятко виглядає безглуздо, не висміюйте його, щоб не образити.Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!