Сяюча матуся із захопленням розповідає подрузі, що її син у два роки вже може висловлюватися складними реченнями. А батько хвалиться, що його донька легко лічить до ста. Ось вам і результати занять із раннього розвитку. Та чи не зарано радіти?

Приголомшливі результати дитини можуть виявитися зовсім не тим, чим здаються батькам. Бо маленька дитина, звісно, може рахувати до ста, але вона запам’ятовує це наче вірш. З лічбою це не має нічого спільного.

Не завжди успіх дитини пов’язаний із методиками розвитку. Коли з дитиною багато розмовляють, а мовлення батьків правильне та складне, то дитина навчиться без жодних додаткових методик.

І навіть якщо ерудованість вашої дитини — це заслуга занять із раннього розвитку, чи справді це гарантує майбутню успішність та щастя вашої дитини?

Модні тенденції розвитку

Студії раннього розвитку підпорядковують запитам батьків. А запити ці відповідають сучасним тенденціям моди. Нещодавно батькам обіцяли легко навчити юні таланти музики та іноземних мов. Зараз у пошані східні практики, тому активно створюються студії йоги для дітей та курси медитації.

Не має нічого поганого, якщо мама чи тато самі практикують йогу та беруть із собою дитину. Це чудово їх об’єднує та дає можливість провести якісний час разом. Інші справа, якщо батьки самі не займаються, але дитину змушують. Це навряд чи піде на користь природньому розвитку малюка.

Недоліки раннього розвитку починаються там, де здоровий глузд перетинає кордони бажання «отримати результат». Дитина не повинна демонструвати свою ранню успішність для задоволення потреб дорослих. Успіху від цього їй не додасться.

Власний приклад як методика раннього розвитку

Для дитини поняття «задоволення» — «незадоволення», «подобається» — «не подобається» залежать від того, що подобається її батькам. І найкраще дитині вдається те, чим вона займається разом із батьками, які отримують від цього заняття задоволення!

Тому зустрічаються родини, де, наприклад, професія лікаря передається із покоління в покоління. На дитину впливають не методики, а приклад, що ми подаємо своїм життям та захопленнями. Після занять із дорослим, який любить свою справу, у дитині горять очі та багато вражень!

Навчання через гру 

Світові педагогічні практики акцентують увагу на розвитку дитини за допомогою гри. Граючись, дитина розв’язує складні для неї завдання та ухвалює певні рішення. Щоразу в окремих ділянках її мозку «спалахує» іскра. Це відчуття радості, захвату, задоволення.

На день у дитині спалахує безліч таких іскор. Саме тому малята так швидко навчаються за маленький проміжок часу. Щодня вони знаходять безліч ідей, як досліджувати та створювати цей світ. 

Єдиного висновку щодо методик раннього розвитку психологи так і не дійшли. Шкодять вони чи допомагають — відповісти складно. Але якщо ви все ж таки твердо вирішили займатися раннім розвитком дитини, пам’ятайте про такі основні фактори: 

  • любов та повага до своєї дитини;
  • щира зацікавленість до того, чим вона займається;
  • час для ігор. 

І, швидше за все, додаткові методики вам не знадобляться.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: