Питання про те, хто скільки заробляє грошей, уважаються у світі дорослих ознакою невихованості. Проте у світі дітей немає правил і обмежень. Тому дитина просто може поцікавитись у вас про розмір ваших доходів. Зазвичай, цікавість проявляється у віці 7–10 років. Як реагувати? Звісно, ви не будете відмовчуватись і гадати, з якою метою було поставлене це питання, як у випадку розмови з дорослим. Та чи потрібно дитині знати точну суму ваших доходів?

Конкретне число не цікавить дитину, тому можна видати не всю інформацію. Чому? По-перше, дитині це не потрібно. Діти ще не здатні оцінювати, яка сума для них є ознакою багатства, а скільки отримує бідний. Тому ми не знаємо, як саме вплине на малюка точна цифра доходів: з’явиться зверхнє ставлення до однолітків у випадку, якщо вона вважатиме вас багатими, або ж невпевненість і страх за своє життя, якщо доходи здадуться йому низькими.

Також діти часто не вміють змовчувати, і є ризик, що точна сума ваших доходів буде відома всім сусідам і навіть віддаленим знайомим чи незнайомцям. А це вже може спрацювати на користь шахраїв.

Обізнаність дитини щодо точної суми ваших доходів може зашкодити не тільки малюкові, але й вам у майбутньому. Якщо дитина подумає, що ваші доходи надто високі, вона, можливо, постійно висуватиме вам претензії. Не всі батьки через свою любов до дитини зможуть не реагувати на дитячі забаганки. Так дуже легко виховати невдячну дитину, яка в майбутньому не звикне жити без батьківських грошей. Повністю змовчати все ж не вдасться, адже ви не хочете втратити довіру дитини. Скажіть, що ваших грошей вистачає на гідне життя й відпочинок. Якщо малюк вимагає точну суму, то поясніть, що обговорювати сімейні доходи не чемно. Можете уточнити, що ваш заробіток середній (вище/нижче середнього, високий). Про джерела ваших доходів говорити зайве. Малюкові достатньо знати, що у вас є робота і зарплата.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: