Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

4mamas Безкоштовні поради Невропатолог, окуліст, логопед… До кого ще звернутися для оцінювання стану здоров’я майбутнього першокласника?

Невропатолог, окуліст, логопед… До кого ще звернутися для оцінювання стану здоров’я майбутнього першокласника?

Ось і настав той довгоочікуваний день, коли ваша дитина вперше йде до школи. Відчувається тривога перед невідомим, малюк напружений, невпевнений, але веселий, ще безтурботний. Святково одягнений, з квітами він вступає у доросле життя. Вересень, початок шкільної пори. Він настане за три літніх місяці, а поки що попіклуймося про те, щоб першокласник з міцним здоров’ям почав навчатися.

Усі мами впевнені: їхня дитина найкраща, найрозумніша, найздоровіша. Ніхто не заперечує цій істині, але підтвердити її варто. Вирушаймо на прийом до лікарів за довідкою про стан здоров’я. Невропатолог, ЛОР, логопед, окуліст — як же їх багато! До кого звернутися спочатку? Чи можна когось не відвідувати? Подібні питання ставить собі кожна мама. Деякі з них зовсім суперечать здоровому глузду (часто можна натрапити на них на форумах або жіночих обговореннях): «Як зробити довідку швиденько, без черг? До кого з цим звернутися?». Любі матусі, що вам дорожче: ваш час, який ви зекономите не стоячи в черзі чи здоров’я вашої дитини? Адже не проходячи належним чином медкомісії, ви наражаєте на небезпеку не тільки свого малюка, але і його майбутніх однокласників. Тому, гадаю, з цією проблемою все зрозуміло.

На старт! Увага! До лікарів!

Ваш малюк спокійний, врівноважений, у міру активний, допитливий, тоді вам до невропатолога. Спокійно, лікар лише підтвердить діагноз «Здоровий» і запише щось на зразок «Шкільний колектив відвідувати може». Але трапляється так, що у дитини є неврологічні порушення, що не проявляються, а даються взнаки лише під час підвищеного навантаження на нервову систему у шкільному колективі. Таке трапляється, якщо під час пологів немовля дістало мікротравму головного або спинного мозку. На першому році життя це виявлялося у неспокої або надмірній млявості дитини. З часом стан нормалізувався, але прояви можливі у подальшому житті. Тож перед першим відвідуванням невропатолога пригадайте всі подробиці своїх пологів, діагнози дитини на першому році її життя.

Наступна ситуація: ви помічаєте у дитини неконтрольовані рухи, підвищену рухливість, порушення сну і мовлення, головні болі, симптоми енурезу, дитина не може концентрувати увагу понад 1–2 хвилини, зажди замкнена у собі, мовчазна, тоді вам напевно слід звернутися до невропатолога. Усі симптоми, що вас насторожують, ви повинні обов’язково озвучити на прийомі у лікаря. Швидше за все, будуть виявлені не ознаки якогось захворювання, а лише особливості розвитку саме вашого малюка. Вам запропонують певні шляхи подолання можливих труднощів.

«Мені взе сість і я іду до сколи!» — відвідуємо логопеда

логопед

Як мило звучать перші перекручені слова із вуст малюка, але якщо вони так само звучать і в шість років, то допомогти може логопед. Спеціаліст виявить навіть дрібні порушення мовлення дитини і добере спосіб їх «лікування».

Крім вимови звуків, майбутній першачок повинен правильно вживати складнопідрядні речення, сполучники, дієслова у правильній формі та часі. Вас мають насторожити такі порушення, як пропуск літер під час читання, «ковтання» останніх звуків, невміння вживати слова у правильному роді тощо.

«Зорові й слухові проблеми» розв’яже окуліст і ЛОР

Під час засвоєння навчального матеріалу значного навантаження зазнають очі. Було б добре, якби в класі з настанням нового навчального періоду вчителька змінювала б місця постійного сидіння за партою з ряду на ряд. Таким чином дитячі очі не звикали б до постійного одного куту зору.

На першому прийомі лікар перевірить гостроту зору, допоможе виявити певні порушення, надасть рекомендації з тренування зору та його збереження.

На жаль, простудні захворювання крокують поряд з нашим повсякденним життям. Діти хворіють частіше дорослих, і жахлива тут не сама хвороба, а її ускладнення у вигляді тонзилітів, отитів, збільшених аденоїдів. Тому для виключення цих проблем слід показати малюка ЛОРу. Отоларинголог огляне носоглотку, переконається у відсутності осередків інфекції, перевірить роботу вуха дитини. Будьте готовими відповісти на питання щодо слухових проблем у вашій родині. Лікар таким чином перевірить наявність факторів, що можуть спричинити зниження слуху дитини. У разі виявлення певних порушень будуть надані рекомендації щодо їх усунення, можливо направить до сурдолога.

Обов’язковий похід до хірурга і травматолога-ортопеда

ортопед

Усі не раз чули вислів, що проблеми зі здоров’ям перш за все залежать від стану опорно-рухового апарату. Для профілактики його захворювань рекомендується заняття спортом. Спорт — це здоров’я, а тому в школах фізична культура так само важливий предмет, як і рідна мова та математика. На жаль, певні види навантажень не допустимі для певних видів захворювань. Щоб оцінити фізичний стан вашої дитини і рівень навантажень, перед школою варто відвідати хірурга і лікаря-ортопеда. Вони мають виявити протипоказання до навчання фізичною культурою.

Хірург огляне дитину на предмет виявлення гриж, запалень. Ортопед-травматолог повинен чітко знати, які перенесені травми були в минулому, огляне поставу дитини і готовність опорно-рухового апарата до навантажень. Вам мають бути дані рекомендації щодо збереження правильної постави та профілактики можливих захворювань, зокрема плоскостопості.

«…Щоб кусався зубок»

Слова із дитячої забавлянки, у якій основна відповідальність за кусючість дитячих зубків надається водичці. А в шкільному віці здоров’я зубів залежить від частоти відвідувань стоматолога. У довідці для школи підпис цього лікаря також украй важливий. Дантист оцінить стан молочних зубків, прикусу, можливо порекомендує лікування, але не всім, а лише тим, кому воно потрібне. Одну лише інформацію стоматолог повинен говорити всім пацієнтам — рекомендації щодо правильного догляду за ротовою порожниною. Без сумніву, досвідченим лікарям не слід нагадувати про такі їхні обов’язки, але вимагайте, щоб ці рекомендації були сказані в першу чергу вашій дитині. Нехай малюк звикає до відповідальності за своє здоров’я.

Фізичне та психічне здоров’я майбутніх мам і батьків

Кожна жінка уявляла, як ростиме її маля, як закінчить школу і як влаштується у житті. Звісно, у нього буде своя здорова і міцна родина. Але про її здоров’я, точніше про здоров’я одного з членів цієї майбутньої родини, варто подбати вже зараз, в дитинстві. Допоможе в цьому дитячий гінеколог чи уролог. Лікар повинен переконатися у відповідності розвитку статевої системи віку дитини, відсутності запалень.

Натомість стан психічного здоров’я та психологічного стану оцінить психіатр. Останній лікар, якого має відвідати малюк, — це педіатр. На основі даних оглядів усіх лікарів, а також результатів досліджень (аналізи крові, сечі та калу, УЗД, ЕКГ, що теж необхідно зробити перед вступом до школи) педіатр зробить остаточний висновок щодо стану здоров’я дошкільника і видасть довідку про можливість відвідування колективу.

Замість P. S. Не хвилюйтеся!

Як бачимо, список лікарів чималий, але що може бути найцінніше від здоров’я вашої дитини? Якщо вас лякає така кількість спеціалістів, будь ласка, у жодному разі не виказуйте цього дитині. Налаштуйтеся на гарний настрій і переконайте себе і своє дошкільня, що це лише звичайний огляд, який не порушує фізіологію дитини, є абсолютно безболісним. Чого боятися? Уперед до знань!Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!