Нова Українська Школа – чи повинні платити батьки?

Ми є батьками дитини, яка з вересня 2018 року навчатиметься в 1-му класі. Заступник директора з навчально-виховної частини повідомила батькам, що за їхній рахунок будуть проводити ремонт класу, де навчатимуться першачки.
Чи правомірно це з огляду, що держава на класи НУШ виділяє окремі кошти?
Будь-яке фінансування школи з боку батьків чи інших осіб — це благодійна діяльність. Відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», благодійник — це «дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності».
Ключовим словом у цьому визначенні є добровільність. Окрім того, засновниками й утримувачами шкільних будівель є районні ради. Тож, батьківська спільнота може звернутися туди з колективним зверненням із вимогою профінансувати ремонт. Також варто зазначити, що будь-які благодійні внески мусять бути в безготівковій формі, адже щорічно школа має оприлюднювати звіт про надходження й використання коштів (стаття 30 ЗУ «Про освіту»).
Якщо говорити про субвенцію, виділену на Нову українську школу, то вона не покриває ремонти. Розподіл одного мільярду гривень відбувається таким чином:
- 40 % від цієї суми спрямують на закупівлю дидактичних матеріалів;
- 40 % – на закупівлю меблів;
- 20 % – на закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання.
Чи може вчитель або адміністрація школи вимагати від батьків придбання додаткових посібників, зошитів із друкованою основою тощо за власні кошти?
У 1-х класах закладів загальної середньої освіти пропонують працювати за підручниками, що за результатами конкурсного відбору отримали гриф «Рекомендовано для використання в закладах загальної середньої освіти» і будуть надруковані за кошти державного бюджету.
Використання навчальних посібників, зошитів із друкованою основою, що доповнюють зміст підручників, утворюють разом із ними навчальні комплекти, є необов’язковим й може мати місце в освітньому процесі лише за умови дидактичної доцільності навчальних видань для реалізації нових підходів у роботі з учнями, дотримання вимог щодо уникнення перевантаження учнів і добровільної згоди всіх батьків учнів класу на фінансове забезпечення.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
![]() |
![]() |
![]() |