Поговоримо про домашні завдання та батьківські дні.

Чи будуть домашні завдання в 1-му класі?

Ми як батьки знаємо, що законодавством це заборонено, але вчителі все одно навантажують дітей і їхні родини різноманітними завданнями… Навчання в 1-му класі не передбачає домашніх завдань, але батькам, аби допомогти дітям опанувати навчальні предмети, слід створювати додаткові умови для творчого розвитку дитини: читати разом книжки, спілкуватися, малювати, ліпити з піску та пластиліну, добирати матеріали з різних джерел для участі в проектній і дослідницькій діяльності, можливо, організовувати лялькові вистави, що розвинуть увагу, пам’ять і мислення малюків, вправлятися в спорті тощо.

Чи доцільно впроваджувати так звані батьківські дні (присутність батьків на уроках і під час інших заходів) задля спостереження за діяльністю дітей?

Досвід учителів пілотних шкіл свідчить, що не тільки доцільно, але й украй необхідно. Адже відповідно до Концепції НУШ роботу організовано за принципом педагогіки партнерства, тож батьки, як і учні з учителем, мають бути учасниками освітнього процесу, справжніми партнерами педагога та своєї дитини.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: