Нова Українська Школа – відповідаємо на найрозповсюдженіші запитання батьків

Поговоримо про домашні завдання та батьківські дні.
Чи будуть домашні завдання в 1-му класі?
Ми як батьки знаємо, що законодавством це заборонено, але вчителі все одно навантажують дітей і їхні родини різноманітними завданнями… Навчання в 1-му класі не передбачає домашніх завдань, але батькам, аби допомогти дітям опанувати навчальні предмети, слід створювати додаткові умови для творчого розвитку дитини: читати разом книжки, спілкуватися, малювати, ліпити з піску та пластиліну, добирати матеріали з різних джерел для участі в проектній і дослідницькій діяльності, можливо, організовувати лялькові вистави, що розвинуть увагу, пам’ять і мислення малюків, вправлятися в спорті тощо.
Чи доцільно впроваджувати так звані батьківські дні (присутність батьків на уроках і під час інших заходів) задля спостереження за діяльністю дітей?
Досвід учителів пілотних шкіл свідчить, що не тільки доцільно, але й украй необхідно. Адже відповідно до Концепції НУШ роботу організовано за принципом педагогіки партнерства, тож батьки, як і учні з учителем, мають бути учасниками освітнього процесу, справжніми партнерами педагога та своєї дитини.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
![]() |
![]() |
![]() |
Рекомендовані статті
-
Як буде організовано навчальний процес у НУШ?
-
Навчання через гру: залучення ігрового конструктора LEGO у навчальний процес Нової української школи
-
Простими словами про складне: головне, що потрібно знати батькам про Нову українську школу
-
Батьки як співавтори освітнього простору: партнерство у Новій українській школі