Найбільше нових слів виникає навколо таких тем, як одяг, зовнішність, дозвілля, житло, позначення важливих людей (батьків, друзів, протилежної статі). Походять ці слова нині найчастіше з передової світової мови, тобто англійської, зокрема зі сфери нових технологій, до якої молодь чутлива більше, ніж будь-хто.

Левел — слово з лексикону геймерів, що позначає рівень розвитку або професіоналізму. У багатьох іграх є віртуальні персонажі, яких слід розвивати (прокачувати, качати), упродовж цього процесу персонаж набуває нових навичок (скіли). Типовий приклад: «прокачав ельфа до 80 левела». Варіант: левел-ап, перехід на новий рівень.

Чекнути — перевірити (наприклад, особисті повідомлення у соцмережі).

Лагати — працювати зі збоями: «в мене комп лагає».

Юзати — це користуватися чимось: програмою чи технікою (девайси, гаджети). Наприклад: «Я юзаю планшет».

Флуд — в інтернеті низка коментарів чи розмова без якоїсь теми. Близько до цього стоїть поняття «оффтоп»: коли всі обговорювали конкретну тему, а хтось несподівано написав про зовсім інше.

Кек — відповідь на жарт чи вислів; саркастичний вигук, більш єхидний синонім вигуку «лол».

Хештег — ключове слово, що супроводжує запис (пост) у соціальних мережах. Попереду слова ставиться символ #, що дає змогу шукати та сортувати записи за хештегами.

Фолловер — людина, яка читає чиюсь сторінку у соціальних мережах, підписана на оновлення.

Фейк — неправдива інформація; у соціальних мережах також підроблена сторінка знаменитості. У широкому сенсі — будь-що несправжнє, наприклад підробка товару відомого бренда.

Наостанок трохи виразів зі словника наймоднішої молоді:

На стилі — бути модним. Наприклад, чікуля на стилі, не соромно з такою прогулятися містом. Популярність цього виразу зросла після однойменного кліпу гурту «Врємя і стекло».

Снікерхед — той, хто колекціонує чи просто дуже полюбляє кросівки (снікери).

Хайпбісти — ті, що змінили хіпстерам. Слово пішло від назви сайту, що спеціалізувався на модних снікерах, а нині це термін для всіх, хто захоплюється вуличним стилем.

Рарний айтем — одяг чи інша річ, що важко придбати.

Фрі-шип — безкоштовна відправка товару в інше місто чи країну.

Своп — захід з обміну речей у своїй тусовці.

Палити кондей — стежити за якістю речей на свопі.

Коллаб — одяг чи якась брендова річ, створена у разі співпраці кількох дизайнерів.

Звісно, цей словник ще далеко не повний. Якщо ви помітили ще якісь цікаві слова — кидайте у каменти (тобто пишіть у коментарі)!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: