У портфелі свого шестикласника знайшла обгортку від чіпсів і сухариків. Стало зрозуміло, що гроші, видані вранці, дитина витратила зовсім не на купівлю порції каші з котлетою в шкільній їдальні. Чіпси — це не найкраща їжа для дитячого організму. Картопля в них настільки засмажена, що й не зрозуміло, чи картопля насправді то. Але що поганого в сухариках? Засушені шматочки хліба з сіллю.  Що може бути в них зайвого? До того ж їх рекламують діти. Так, дізнаймося, що тут пишуть на обгортці? Почитаємо склад. Хліб, олія, мальтодекстрин, глутамат, гуанілат та інозинат натрію. Навіщо це дитині? Адже ці інгредієнти негативно впливають на зір і можуть спричинити алергію. Ох, уже ці кіоски, розташовані поряд зі школою! Скільки дитячих шлунків ними зіпсовано!

А це що за обгортка? Горішки з тим самим підсилювачем смаку, печиво начебто корисне, але за складом таке саме, як і попередні знахідки. Підозрюю, що з’їла моя дитина їх не в сухому вигляді, дуже сумніваюся, що це був сік або чай. Ну звісно ж, пляшку від «Фанти» синок не залишить у портфелі, дуже багато місця займатиме. Та здогадатися не важко, що саме цей напій був у ролі перекусу для моєї дитини. Цікава знахідка! Мабуть, не один він так харчується, а всім класом. А для кого ж тоді працюють шкільні кухарі? Щодня в меню парові котлети, риба, каша, перші страви. Дитину простими фактами не переконаєш. Залякувати чи позбавити грошей на обід — це зовсім не вихід. Якщо вже так подобаються фаст-фуди, то чому не перетворити швидкі перекуси на корисну їжу? Зменшити кількість солі, використати лише натуральні продукти — це ж не складно, а ще дуже добре для дитини. Чіпси, сухарики, печиво, навіть напій можна брати з собою до школи і не витрачати гроші на продукти, що псують здоров’я.

Отже попереду вихідні. Починаю заготовляти на майбутній тиждень корисний фаст-фуд. Поміркуймо: чіпси — це смажена картопля. Невже я не приготую їх сама? Почищу картоплю і поріжу її на тонкі пластини. Щоб зручніше було, скористаюся овочерізкою. Смаження заміню на запікання і викладу сирі кружальця на пергамент і в духову шафу на кілька хвилин. Або в мікрохвильову на велику потужність хвилин на 5. Ідея! Чіпсовий мікс. Картоплю заміняю на яблука і гарбуз. Солодкі чіпси або корисні солодощі — як не назвати, та суть не змінюється.

956598c1d23f5f84ef21f458049fa307

Що ж, настала черга сухариків, якщо син так їх любить. Житні чи пшеничні? Не питання — асорті. А щодо спецій, то не зайвими будуть сухі трави, кріп, як підсилювач смаку — лише трохи солі. Замість солоних горішків приготую солодкі. Арахіс та волоські горіхи обсмажу на сковорідці, посипаючи цукром. Чудовий перекус! І печиво нарешті. Приготую вівсяне борошно, змішаю його з яйцем, сметаною або кефіром, додам бананів, шматочків шоколаду, яблука. Яка рідка маса! Але то не проблема. На пергаменті сформую ложкою печиво, а далі — робота духової шафи. Який аромат! А головне — натуральний. Щодо напоїв, то що гадати — компот або узвар із сухофруктів напевне буде кориснішим за фарбовану газовану воду. Додам кілька листочків м’яти — і новий смак готовий!

Виявляється, фаст-фуд може бути корисним. Швидко приготований, складений з любов’ю в харчовий контейнер, він неодмінно сподобається дитині. Та про повноцінне харчування в шкільній їдальні все ж доведеться поговорити з сином. Гадаю, погодиться. Я мама, я зможу знайти підхід до своєї дитини. Учитися потрібно без шкоди для здоров’я.