Поява менструації — це особливий час, коли дівчинці необхідна поряд мама-подруга, яка зможе розповісти все, краще за будь-який інтернет-ресурс чи друковані журнали. Дівчинка дорослішає! Як можна пропустити таку подію? Як допомогти дочці пережити першу менструацію?

Інколи батькам необхідно проявити терпіння та розуміння, адже дівчинка може бути дуже роздратованою, наляканою, поводитися трохи неадекватно. Наприклад, Маша, якій виповнилося 12 років, якось, на курорті, в чужому курортному місті, почуваючись уже досить дорослою, адже в неї почався менструальний цикл (саме під час першої менструації), після якоїсь суперечки з батьками, зібралась і пішла містом, нікому нічого не сказала. Телефонів тоді ще не було, вона загубилася, батьки шукали її цілий день, лише ввечері, у відділку міліції знайшли. Мама проявила мудрість, не сварила дочку, до того ж дівчинка була дуже налякана та відчувала сором перед батьками, адже вона навіть не розмірковувала над наслідками.

Гормональний збій, нервовий стан дівчинки, відчуття сміливості та самостійності: «Я доросла! Усе знаю сама, без вас! Не потрібно мене повчати!» Як потім Маша розповідала, вона йшла незнайомим містом, по набережній, їй робили компліменти дорослі чоловіки, а вона тієї миті була щасливою та незалежною! А коли смеркло, лише тоді дівчинка оговталася та зрозуміла, що взагалі не знає куди йти: «Як я повернуся до батьків? Як знайду дорогу? А раптом, я ніколи не знайду їх? Скільки таких випадків у житті!» Маша дуже злякалася, добре все обійшлося..  

shutterstock_346621829

Як матері підтримати дівчинку під час першої менструації?

Не звертайте уваги на доньчині капризи. Менструація згодом мине, а потім дівчинка заспокоїться, згодом все буде інакше.

– Розкажіть про переваги прокладок над тампонами. Гінекологи радять використовувати прокладки, а тампонами користуватися лише в необхідних ситуаціях.

Розкажіть про інтимну гігієну. Як правильно поводитися під час менструації.

Попередьте дівчинку про можливий біль під час менструації внизу живота, грудей, головні болі тощо.

Перебувайте поряд, обнімайте дочку. Під час менструації дівчаткам часто хочеться плакати без причини. Виникає бажання, щоб хтось пригорнув до себе.

Розкажіть дочці про свою першу менструацію: як та коли це було, як раніше обходилися без прокладок.

Улаштуйте дівочий вечір на двох. На якому вдосталь можна буде наговоритися, згадати смішні приємні моменти.

Пам’ятайте, що підтримка матері надзвичайно необхідна, особливо в період менструації. Ці рекомендації допоможуть налагодити з дочкою довірливі стосунки.