Поширеною є думка, що сором’язливі діти та інтроверти непокоються під час спілкування через невпевненість у собі. Насправді ж іноді причиною може бути й те, що такі діти почуваються комфортніше у спокійній обстановці. Щоб досягти цього, батькам слід скористатися деякими рекомендаціями.

Змінюйте спосіб спілкування 

Іноді дорослі говорять про дітей у присутності них самих неприємні для них речі. Дитина починає частіше вважати, що з нею щось не так, що нею не задоволені. У першу чергу слід визнавати почуття дитини, адже вона не завжди так почувається. Коли дитині стане комфортніше, вона знову стане товариською.

Будьте відкритими до розмови

Спостерігайте за дитиною та визначайте, що саме спонукало її замкнутися. Починаючи діалог із дитиною, ви зможете краще зрозуміти її почуття. Наступного разу ви вже напевне знатимете, як уникнути такої ситуації. Якщо дитина соромиться вітатися із кимось, запропонуйте їй просто посміхатися у відповідь. 

Тренуйте навички спілкування

У маленьких дітей погано розвинуті навички спілкування та взаємодії із іншими дітьми. Аби допомогти їм у цьому, батьки повинні завжди практикуватися із ними, демонструючи різні життєві ситуації. Якщо ви розглядатимете різні ситуації, з якими може мати справу дитина, то їй буде значно легше товаришувати та знайомитись з іншими дітьми. У книзі Анни Гресь «Розвиток емоційного інтелекту» розглянуті основні ситуації, що навчать дитину правил спілкування.

Плануйте заздалегідь 

Завчасно плануйте зустріч дитячої компанії. Обговоріть із дитиною усе, що може з нею трапитися, підтримайте її. Якщо ж вона розгубилася, то допоможіть їй зробити все правильно: говоріть спокійно та без агресії. 

Часто батьки влаштовують гучні свята для малят. Якщо вас запросили на день народження, де буде багато дітей, то прийдіть раніше, поки не зібралися всі. Дитині легше буде адаптуватися, якщо вона не відразу потрапить до великої дитячої компанії. 

Підтримуйте дитину 

Сором’язливі діти також дуже позитивно реагують на схвалення. Так ви підвищуватимете дитині впевненість у собі. Ніколи не пропонуйте дитині якусь винагороду за спілкування з однолітками, вона може подумати, що це настільки погано, що їй пропонують заохочення.  Краще підтримуйте та схвалюйте всі позитивні дії дитини у компанії. Так, раз за разом, вона почуватиметься комфортніше у колі друзів.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: