Головний ідеологічний постулат загальної теорії застосування одноразових підгузників: «Підгузники не потрібні дитині, підгузники потрібні тим, хто за цією дитиною доглядає».

Батькам, які вирішили використовувати підгузники для своєї дитини, потрібно знати кілька правил, які необхідно чітко виконувати, щоб їх використання не зашкодило малюкові.

Найголовнішим з них є те, що надягати підгузники потрібно тільки на чисті та сухі сідниці, а також змінювати їх кожні 3-6 годин. При цьому не слід одягати новий підгузник одразу: потрібно дати шкірі подихати хоча б 15-20 хвилин, інакше ніжна шкіра малюка починає перегріватися і виникають попрілості, алергія. Також це може призвести до розвитку захворювань сечостатевих шляхів. Під час зміни підгузника витріть статеві органи малюка вологими серветками або ватним тампоном, попудріть дитячою присипкою.

Підгузник, який ви одягаєте на малюка, обов’язково повинен підходити йому за розміром, інакше це завдасть багато неприємностей. Дитині буде незручно, і вона постійно плакатиме, на шкірі може з’явитися почервоніння, яке викликає свербіж.

Підгузники протипоказані, якщо в малюка піднялася температура, тому що вони діють як компрес, який покриває одну третину тіла дитини. І поки підгузник буде на дитині, збити жар не допоможуть навіть сильні жарознижувальні засоби.

Крім того, підгузники в жодному разі не повинні замінювати малюкові горщик, до якого його потрібно привчати поступово, але з раннього віку. У такий спосіб можна зменшити використання підгузників.

 Плюси одноразових підгузників очевидні:

+ Економія часу на прання, який матуся може приділити своєму малюкові.

+ Підгузники добре вбирають вологу, дитина не плакатиме щоразу, коли попісяє, так як підгузок залишиться сухим.

+ Можна довго гуляти на вулиці навіть у холодну погоду, не турбуючись, що дитина замерзне через мокрі пелюшки.

+ Малюк може солодко спати всю ніч, тому що буде абсолютно сухим.

+ Стерильність.

+ Підгузники в найбільш вдалому фізіологічному положенні підтримують тазостегнові суглоби малюка (забезпечують «широке сповивання»).

+ Одноразовий підгузок менш об’ємний, новий підгузок майже не видно під одягом.

Мінуси одноразових підгузників:

Вони дорогі. Причому не завжди дешеві підгузники виявляються дешевшими у використанні, так як їх доводиться частіше міняти.

Якщо підгузок не підходить малюкові за розміром, то можливі здавлювання та натирання шкіри.

Є думка, що діти, які звикли до одноразового підгузка, довше привчаються до горщика, тому що не формується рефлекс позиву до сечовипускання, бо вони ніколи не відчувають незручностей від мокрих пелюшок. З одного боку, слід визнати, що рефлекс позиву до сечовипускання формується індивідуально і не визначається мокрими або сухими штанцями, а ось здатність контролювати сечовипускання безпосередньо залежить від того, чи відчуває дитина, що вона попісяла або не відчуває цього.

Можлива шкода від використовуваних у підгузках хімічних сполук, що перетворюють рідину в гель.

Підвищена температура в підгузку.

Можливі порушення в ході, коли дитина вчиться ходити.

Можливість появи алергічних реакцій на матеріали.

Дитина не відчуває своїх випорожнень, тобто не відчуває себе повністю, що згубно позначається на її психологічному розвитку.

Підгузник закриває близько 30 % поверхні тіла дитини. Оскільки повітря під нього не потрапляє, це може спричинити виникнення попрілостей і подразнень.

В одноразовому підгузку дитині завжди сухо, навіть якщо вона сходила «по великому». Наслідком може бути виникнення інфекції сечовивідних шляхів.

Батьки не знають, як часто і скільки їхня дитина пісяє. При цьому існують деякі хвороби – і гострі, і хронічні, і вроджені, при яких одним з перших проявів симптомів захворювання є зміна частоти сечовипускання.

Забруднення навколишнього середовища (вирубка дерев для виробництва, викиди біонерозкладного сміття).

Одноразові підгузки не рекомендується використовувати недоношеним дітям, у разі діареї, під час лихоманки та підвищенні температури, дерматиті, діатезі, екземі.

Підгузки потрібні мамі, а не дитині! Малюкові найбільше подобається бути голеньким. Тому вирішуйте самі, як вам зручніше – з підгузками або без них.