Продовжуємо вивчати показники розвитку дитини другого року життя! На черзі нова порція корисної інформації для батьків!

Мислення

Дитина розуміє і сприймає навколишній світ за допомогою практичних дій, «мислить руками». Використовує метод «спроб і помилок», розв’язуючи завдання. Розуміє зображення нескладних сюжетів у картинці. З’являється вказівний жест як спосіб виявити інтерес. Знає і показує частині тіла, виконує прості інструкції дорослого.

Мовлення

Збільшується пасивний словниковий запас, з’являються перші спрощені слова, слова-звуконаслідування. До двох років з’являються двослівні речення. Дитина може висловити прохання «дай», «іди», «читай», «на». Користується словом у момент сильної зацікавленості. Відповідає на запитання дорослого простими словами.

Емоційна сфера

Дитина радіє заохоченню, чекає на похвалу після виконаних на прохання дій. Уловлює емоції дорослого і може змінювати свою поведінку залежно від цього. Дитина вміє наполягти на своєму бажанні, демонструє невдоволення в разі заборони. Розширюється діапазон сприйняття різних ситуацій і, відповідно, способів реакцій.  Емоції радості, збудження, гніву, інтересу можуть швидко змінювати одна одну. Сумує, якщо не бачить тривалий час близьку людину, сильно радіє під час зустрічі. Характерне безпосереднє сприйняття казкових історій у книгах або мультфільмах. Дитина буквально розуміє сюжет і може засмучуватися, лякатися, стикаючись із негативним героєм.

Соціальна взаємодія і комунікація

Знає своє ім’я, упізнає своє відображення в дзеркалі. Звертається за допомогою слів, любить грати в кімнаті в присутності мами. Може залишитися на декілька хвилин сама в кімнаті.  Прагне перебувати в товаристві однолітків, хоча спільної гри з ними ще немає.

Охоче міняється іграшками. Наслідує дорослих у видах діяльності. Розуміє простий діалог і звернене до неї мовлення.

Навички самообслуговування

Намагається пити з чашки, яку підтримують. Стягує шапку з голови. Тримає і з’їдає самостійно шматок хліба, печива. Спрямовує ручки під струмінь води, намагається витерти їх рушником. Рухами тіла допомагає одягатися.

Шукаєте більше інформації стосовно особливостей розвитку дитини другого року життя? «Мені 1» — це книга з вікової психології, що допоможе батькам розібратися та сформувати лінію виховання задля забезпечення гармонійного розвитку дитини.

А на черзі показники розвитку дитини третього року життя. Чекаєте?

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: