Вашому малюкові виповнилося два роки! Тепер, коли ви розповідаєте про дитину друзям і близьким, гордо говорите: «А нам уже третій рік пішов!». Малюк стає дедалі активнішим, вимагає не лише вашої уваги, але й нових вражень. А як щодо показників розвитку?

Моторика

Дитина малює точки в зазначеній частині аркуша, не виходячи за визначені межі. Проводить вертикальні прямі, горизонтальні прямі, а також вигнуті лінії.  Малює кола різних розмірів. Обводить пунктирні лінії. Ліпить нескладні фігурки з глини та пластиліну.

Узувається та одягається самостійно з невеликою допомогою дорослих у застібанні ґудзиків та зав’язуванні шнурків. Може показати в повітрі кілечка, по черзі з’єднуючи кожний палець із великим. Заштриховує фігури більш-менш прямими лініями, намагається не виходити за контури. Нанизує великі ґудзики, намистини на нитку.

Мовлення

Швидкими темпами розвивається словниковий запас дітей, кількість слів, якими володіє дитина, може досягати 700–1200. Опановує вміння будувати фразу з 4–5 слів. Називає яскраво виражені частини й ознаки предметів (у будинка — вікна, у машини — колеса тощо). Імітує звуки свійських тварин, знає їхні основні дії. За питанням дорослого розповідає про побачене двома-трьома короткими реченнями.

Висловлює свої бажання, виявляє свої думки та почуття. Розуміє та правильно використовує множину іменників та дієслів. Повторює за дорослими прості вірші. Засвоює основні граматичні закономірності речень, використовує  займенниками, іменники, дієслова та прикметники.

Показує та називає основні частини тіла людини. Знає основні антоніми,  уміє називати протилежні явища, ознаки. Показує та називає основні частини тіла людини.

Творчі здібності

Дитина може усвідомлено та правильно використовувати матеріали для творчості (фарби та пензлики, пластилін тощо). Може робити аплікації з готових деталей. Використовує декілька технік в одній роботі. Розрізняє характер музики. Експериментує з деталями конструктора. Може дібирати додаткові елементи для сюжетної гри зі своїми спорудами.

Продовження у наступному пості!

Бажаєте дізнатися, як розвивати і виховувати дитину з урахуванням віку? Корисні поради та рекомендації психолога шукайте у нашій книзі «Мені 2».

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: