Останній пост із серії показників розвитку дитини третього року життя! Читайте та зберігайте в скарбничку батьківських секретів.

Комунікаційні навички

Дитина починає відчувати необхідність партнерів та приятелів для спільних ігор. З’являється здатність грати не просто поруч, а разом з іншими дітьми. Називає інших на ім’я. Дитина має уявляти те, про що розповідають дорослі. Учиться аналізувати свої вчинки, знає, чому саме ці дії вона вчинила. Якщо дорослі чимось засмучені або в них щось болить, дитина виявляє співчуття та прагне надати допомогу.

Фізичний розвиток

Уміє крокувати на місці та ходити по прямій, витягаючи носочки. Стрибає на місці на одній та двох ногах. Уміє виконувати рухи пальчикової гімнастики, повторюючи за дорослими. Показує прості вправи з м’ячем. Зберігає рівновагу під час ходьби навшпиньках та стоянні на одній нозі. Самостійно піднімається сходами та спускається з них. Може зістрибувати зі сходинки та перестрибувати через невисокі перешкоди.

Навколишній світ

Дитина називає своє ім’я та прізвище, імена батьків, назву міста, у якому вони живуть. Знає продукти харчування. Називає деякі дерева та їхню відмінність  за зовнішніми ознаками. Знає основні частини рослини. Розрізняє основні явища природи та пори року. Називає знайомих тварин та їхніх дитинчат, місця їхнього проживання. Знає деяких комах та птахів. Розрізняє предмети одягу. Розрізняє яскраво виражені емоції людини. Може назвати кілька професій. Розрізняє час доби.

Шукаєте більше інформації стосовно особливостей розвитку дитини третього року життя?  Бажаєте дізнатися, як приборкати кризу 3-х років? «Мені 2» — книга з вікової психології, що допоможе батькам розібратися та сформувати лінію виховання задля забезпечення гармонійного розвитку дитини.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: