Кожна мама повинна прищепити своїй донечці любов до прекрасного, розуміння жіночності та смаку — ідеальна роль для жінки-матері, а ідеалу, як відомо, не існує. Так і в житті, навряд чи можна зустріти досконалу маму, яка ідеально виховала свою доньку.

Зазвичай, усі доньки ображені на своїх матусь, а створивши свою сім’ю, припускаються тих самих помилок, що і їхні матері. Настав час його розірвати. Які помилкові слова матерів негативно впливають на дитину та псують її стосунки з матір’ю? Порівняйте свою поведінку з описаними нижче словами, зробіть висновки і ви зможете стати ідеальною мамою для своєї дівчинки.

«Від тебе жодної допомоги не дочекаєшся!» Багато хто може впізнати себе в цих словах. Їх часто чують наші доньки. На жаль, сприймають вони їх зовсім інакше, ніж нам хотілося б. Ми вважаємо, що стимулюємо таким чином дитину допомогти, а насправді дівчинка лише ображається, адже ви такими словами одразу поставили їй «клеймо», що вона нічого не вміє і не хоче нічого робити. Ви запевнили її, що вона ледащо. Навряд чи дівчинка захоче довести зворотне, адже вона вважає, що знову не зможе вам догодити.

«Поки що я головна, тому слухайся мене!» Авторитарний вияв материнського впливу. Часто під час сварок матері припускаються такої помилки. Ці слова як остання надія, щоб змусити дитину слухатися, але виходить знову ж навпаки, до того ж у дівчинки може розвинутися страх перед владною матір’ю і певні комплекси.

«Тобі ще зарано користуватися косметикою!» Маю знайому, яка постійно нагадувала доньці, що нема різниці, як вона виглядає, чи є на ній косметика, адже вона не така вже важлива і в натовпі ніхто нікого не помічає. А на себе ця жінка постійно намовляла, що вона вже стара і не потребує косметики, хоча на той час їй виповнилося лише 35. Бажання дівчинки бути вродливою і подобатися оточуючим є природним. Подібний вислів викликає у дівчинки питання: «А коли буде можна?», і відповіді вона не зможе знайти. Дівчина, яка неодноразово чула такі вислови, не зможе почуватися гарною і впевненою жінкою у майбутньому.

«А твоя подружка вміє!» Одна з властивостей матусь — постійно порівнювати своїх дітей з іншими. Одна справа — якщо порівнюючи, ви вважаєте, що ваша дитина найкраща, а зовсім інша — коли ви своїй доньці ставите чужу за приклад. Ваше бажання стимулювати таким чином дівчинку може обернутися дитячими підозрами щодо вашої любові.

«Облиш це! Спорт не для дівчаток». Деякі мами насправді так говорять, особливо якщо їхня дівчинка вирішила займатися зовсім не жіночним видом спорту, наприклад, бойовими мистецтвами. Мами цими словами намагаються оберегти свою доньку від отримання можливих травм, але виявляється, що навпаки налаштовує дівчинку не приділяти уваги своєму фізичному розвитку, а отже, і здоров’ю.

3370681 (1)

«Не вчи цю алгебру! Вона тобі не знадобиться». Мами праві в тому, що навряд чи ці знання стануть у пригоді, але сказавши ці слова дівчинці, вони ризикують знеохотити доньку навчатися.

«Я знаю краще, де ти будеш навчатися!» Помилкові слова,  що часто чують не тільки доньки, але й сини від своїх батьків. Молодь постійно невдоволена своєю роботою. Однією з причин є той факт, що їхня робота не «до душі» їм, адже свого часу була обрана за рекомендацією батьків. Дитина сама знає, ким їй краще стати.

«Чоловікам довіряти не можна!» Так навчають невдоволені власним життям жінки. Якщо дівчинку постійно запевняти, що «чоловікам потрібно лише одне» і «всі вони однакові», то будьте певні, саме такий «ідеал» ваша донька обере собі за чоловіка.

Це основні найпоширеніші помилки, яких припускаються матері у вихованні дівчаток. Звісно, в результаті такого виховання не завжди виростає неохайне ледащо, трапляється так, що дівчинка починає розуміти неправильні дії матері, намагається сформувати в собі абсолютно протилежні риси. Це можливо, якщо на її виховання позитивним чином впливає хтось інший, наприклад, батько. Але тоді втрачається будь-яка дружба з матір’ю, адже донька усвідомлює її негативний вплив. Намагайтеся уникати помилок, описаних вище.