Здоров’я і щастя сім’ї в цілому залежить від того, наскільки щаслива і задоволена життям мама цієї сім’ї. Нехай комусь це здається смішним, але ніхто не заперечуватиме, що родина тримається на жінці. Чоловік відповідає за безпеку, фінансову забезпеченість сім’ї, а жінка — за настрій, атмосферу цієї родини. Для того щоб мати сімейства була щасливою, їй необхідно відпочити. Понеділок — найважчий день тижня. Чому не зробити б його найлегшим, обравши для відпочинку?

Шалений ритм життя сучасної мами. Візьмемо за приклад звичайну жінку нашого суспільства, яка перебуває у декреті, а отже, не працює. Та всі жінки тут не погодяться: працює ще й як! 24 години на добу. Невже вона не заслуговує на відпочинок? Ми розуміємо, що в перші півроку життя навряд чи вдасться піти з дому, та й не дуже хочеться (насолода новим статусом молодої мами тут сильніша). Але потім, коли дитину вже можна залишити на родичів, а самій відволіктися від буденних справ, не влаштовувати собі відпочинок — це тільки зашкодити собі й своїй родині.

Умови денного відпочинку. Існує, але мало хто про це знає, три правила, дотримання яких гарантує заряд позитивом на цілий тиждень чи місяць (залежно від того, як часто ви влаштовуватимете собі «жіночі дні»). Що це за правила? Перше — ви повинні виокремити один день (бажано на тиждень). Без цього правила відпочинку не буде. Друге — мати певну суму грошей. Третє —вирішити, що найбільше приносить вам задоволення.

Повідомляємо про вихідний. Напередодні, а якщо хочете пом’якшити стрес своїм домашнім, то за кілька днів, повідомте, що у вас щопонеділка вихідний. А це означає, що у решти (чоловіка, бабусь, дітей і навіть кімнатних тварин) у цей час посилений робочий день. Вас не має цікавити, як вони поратимуться по господарству, та якщо надто хвилюєтеся, то роздайте кожному їхні обов’язки по дому.

Другорядні, але не менш важливі правила відпочинку. Отже, із днем надзвичайної важливості для щастя родини визначилися, і цей день настав. Учимося переміщуватися не лише тілом від усього звичного, але й думками. Намагайтеся відволіктися від усього і зробити так, щоб вам нічого не заважало. Може, спочатку ви пошкодуєте через те, що не контролювали нічого цього дня. Та не піддавайтеся у жодному разі на ці почуття. Якщо ваш чоловік запізнився до садка, щоб забрати дитину, бо ви не нагадали йому про це, а мама не погодувала кота, це не так вже й страшно. Поступово вони звикнуть. Вам зараз не до них.

Режим офлайн. Так, це саме те, про що ви подумали. День відпочинку — це день, коли ви абсолютно не стежите ані за новинами, ані за тим, що сьогодні їли ваші друзі, які фото вони виклали у соцмережі. Буде складно відмовитися від гаджетів, але корисно для мозку. Адже ви повинні відпочити не лише тілом, але й розумом.

Улюблена справа перш за все. Ви всі дні відкладали на потім цікаву книжку чи недовишиту картину, а може, у вас давно вже загрубіла шкіра на руках, а ви все ніяк не могли знайти час на косметолога? День відпочинку саме для цього і створений. Тільки якщо ви маєте намір читати чи займатися ще якимось рукоділлям, не робіть цього вдома, бо відпочити не вдасться.

Якщо немає хоббі. Буває і таке. Та всі ми знаємо, що задовольнить будь-яку жінку. Це шопінг і похід до салону краси. Узгодьте свої дні відпочинку з подругою і вирушайте по крамницях. Для цього не обов’язково мати багато коштів. Косметика, одяг, парфуми — ніхто не каже, що варто одразу все скупити, та на невеличкий подаруночок собі ви заслужили. А ні — то на каву з тістечком у затишній кав’ярні напевне заслужили.

Щасливі годинників не мають. З цим виразом можна не погодитися, але він правдивий. Не стежте за часом. Сьогодні вам нікуди поспішати. Постійні перевірки, скільки часу минуло, а скільки залишилося, налаштовують вас постійно контролювати все, а це дуже шкідливо, бо викликає тривогу. Про який же тоді відпочинок ідеться?

Найстрашніша помилка сучасних мам. Часто жінки вважають, що не потребують цілого дня відпочинку, адже щодня  виокремлюють собі годину-дві для цього. Це грубе порушення, що спричиняє поступове накопичення невдоволення та апатії, а отже, стресу, роздратувань і сварок у родині. Ваш організм за ці дві години щоденного відпочинку не встигає перемкнутися з режиму активності в режим спокою, і відпочинок є неповноцінним.

Якщо ви дійсно хочете, щоб ваша родина була здоровою, в домі панувала дружелюбна і спокійна атмосфера, любі жінки, відпочивайте цілий день раз на тиждень. Лише відпочивши, ви зможете розв’язувати складні побутові проблеми без шкоди для свого здоров’я і без порушення спокою своїх домочадців.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: