Давно вже відомо, що ліворукість не є недоліком, але може стати вадою, якщо дитину-лівшу примушуватимуть писати правою рукою. Переучування спричиняє низку проблем: заїкання, незграбність, відсутність уваги, дратівливість, невпевненість, замкненість та породжує різні комплекси. Переучити лівшу не означає навчити дитину робити все правою рукою, це зміна роботи півкуль головного мозку, що є неприродним. Але що робити, коли все у світі зазвичай підлаштоване під праворуких людей? Відповідь — нічого, не загострювати увагу на цій особливості дитини. Краще просто попередьте вчителя, щоб він садив дитину з лівого боку парти. Те саме стосується і робочого місця вдома. Розташуйте стіл так, щоб світло падало праворуч, зошит чи книга повинні бути з нахилом справа наліво.

Ліворуким завжди важче навчитися писати. Дитина може недописувати рядки або зображувати літери у віддзеркаленому вигляді. Особливо це помітно під час переписування тексту з підручника. Привчайте дитину читати й писати зліва направо.

Щодо позакласних занять, то обирайте такі гуртки, у яких задіяні обидві руки, оскільки у лівшей слабо розвинена моторика рук: плавання, баскетбол, ліплення, аплікація, макраме, уроки гри на клавішних музичних інструментах тощо.

Стежте за собою, щоб ліворукість дитини не викликала у вас дратівливості, бо лівша завжди повільніша. Наберіться терпіння і не кричіть, не квапте, адже це марно. Крім того, що дитина почне нервувати, ви більше нічого не досягнете. У продажу існує багато предметів, виготовлених спеціально для ліворуких: ручка, зубна щітка, ножиці. Не пошкодуйте грошей на їхнє придбання. Це значно полегшить життя дитині.

Пам’ятайте, ліворукість — не діагноз, тому не засмучуйтеся. Швидше, це привід для гордості, адже існує думка, що діти-лівші більш обдаровані й талановиті.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: